Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

Prešovčania sú stále bez Kovalca a v neistote

Termín návratu Sergija Kovaleca do Prešova je stále otázny. (Autor: SITA/Viktor Zamborský)
Sportnet|26. jún 2012 o 00:00

Situácia okolo najstaršieho futbalového klubu na Slovensku 1. FC Tatran Prešov je stále na mŕtvom bode.

Aj napriek zlej ekonomickej situácii začali zeleno-bieli na ostro s prípravou na nový ročník Corgoň ligy minulý týždeň v pondelok. Do dnes však ich príprava prebieha bez hlavného trénera. Podľa slov prezidenta klubu Miroslava Remetu v klube neuvažujú nad zmenou na trénerskom poste, avšak ukrajinský kouč Sergij Kovalec, ktorý viedol na jar zeleno-bielych, nebol prítomný ani na včerajšom rannom tréningu.

PREŠOV. Po odchode dvojtretinových akcionárov z klubu 1. FC Tatran Prešov Branislava Prieložného a Maria Hoffmana má klub vážne ekonomické problémy.

Ako-tak má zaplátať dieru v rozpočte ukrajinský kapitál z klubu Hoverla–Zakarpatia Užhorod.

Podľa už nami medializovaných vyjadrení prezidenta klubu Miroslava Remetu je spolupráca s Ukrajincami dohodnutá, no v tejto súvislostí sa ešte čaká na podporu mesta Prešov, bez ktorej zrejme ukrajinské peniaze do klubu nepotečú.

Viac sa zrejme v tejto súvislosti dozvieme na zajtrajšom rokovaní mestského zastupiteľstva, ktoré by sa malo vzniknutou situáciu zaoberať.

Návrh riešenia klubu 1. FC Tatran Prešov

V súvislosti s týmto prinášame návrh riešenia klubu 1. FC Tatran Prešov k vzniknutej situácii, ktoré zároveň adresovali vedeniu mesta Prešov.

„Podstatou návrhu je, aby mesto Prešov zmenilo svoje pôvodného uznesenie o zaviazaní sa v priebehu rokov 2005 až 2008 preinvestovať v areáli 1. FC Tatran na prenajatých pozemkoch sumu vo výške 159 430 €, k naplneniu ktorého doteraz nedošlo, na refundovanie preukázaných finančných nákladov spojených s futbalovou prípravou mládeže v rovnakej výške. Rovnako v návrhu za klub 1. FC Tatran Prešov žiadame, aby mesto ako jeden z akcionárov klubu sa aktívne podieľalo na financovaní a prispievalo výlučne na chod mládežníckych tímov 1. FC Tatran Prešov,“ uvádza sa na portáli klubu 1. FC Tatran Prešov.

Čítajte zajtra

Zajtra vám prinesieme rozhovor s Ivanom Šufričom, čestným prezidentom a „šedou eminenciou“ klubu Hoverla-Zakarpatia Užhorod, ktorý by mal podľa neoficiálnych informácií investovať do prešovského klubu.

Fanúšikovia chystajú protest pred radnicou

Na nie príliš optimistickú situáciu okolo najstaršieho futbalového klubu na Slovensku sa už nemôžu pozerať aj fanúšikovia 1. FC Tatran Prešov.

Tí dnes na 15. hod. pripravujú pred Mestským úradom v Prešove zhromaždenie, kde by chceli takouto cestou podporiť svoj klub a zároveň vyjadriť aj nespokojnosť nad stavom financovania, ktoré panuje na osi klub verzus mesto.

„Na dnes plánujeme zhromaždenie pred úradom. Malo by sa nás stretnúť asi päťdesiat, slušným spôsobom chceme vyjadriť nespokojnosť so situáciou, ktorá nastala vo financovaní mládežníckeho futbalu mestom Prešov. Zajtra je zasadnutie zastupiteľstva, kde je na programe aj tento bod, a preto chceme aj týmto spôsobom poukázať, že niekomu na tomto klube záleží a rovnako, aby v tejto súvislosti rozhodli kladne,“ dodal fanúšik klubu 1. FC Tatran Prešov Miroslav Varga.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články