Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešovčania sú pripravení na rozhodujúci krok

Radovan Pekár. Kapitán má zvláštny dôvod útočiť na primát. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 17. máj 2016 o 22:00

Na programe je tretie stretnutie finále play-off extraligy hádzanárov, ktoré môže priniesť rozhodnutie v boji o titul.

Dnes od 18. hodiny je v Tatran handball arene na programe tretie stretnutie finále play-off extraligy hádzanárov, ktoré môže priniesť rozhodnutie v boji o titul. Prešovu totiž stačí na obhajobu prvenstva jedno víťazstvo.

PREŠOV. Tatran Prešov hrá štrnáste finále a dnes zaútočí na svoj dvanásty majstrovský titul v ére samostatnosti Slovenska, z toho desiaty v rade.

Má k nemu skutočne blízko, keďže prvý zápas doma vyhral 36:21, druhý na pôde súpera 29:26.

Nachystaní na súpera 
i prípadné oslavy

V Tatran hanball arene sa hotujú na oslavy titulu, avšak nič vopred nechcú urieknuť, ani predbehnúť.

Fakt ale je, že Prešov to má k dvanástemu triumfu našliapnuté veľmi dobre. Ak Tatranu vyjde aj tretí finálový krok, prvé oslavy tucta extraligových prvenstiev by prepukli priamo na palubovke za asistencie prešovských fanúšikov.

Zhruba okolo 21. hodiny by pokračovali veľkolepým ohňostrojom v ľubotickom kaštieli pri Prešove, kam by hráčov a pozvaných hostí odviezol nový klubový autobus.

Pekár môže získať jubilejný desiaty

Na úspešné vyvrcholenie finálovej série čaká s obzvlášť veľkým napätím odchovanec prešovského klubu Radovan Pekár. Pre kapitána Tatrana by to bol jubilejný desiaty titul majstra Slovenska s Prešovom.

„Atmosféra v tíme je pred tretím zápasom s Hlohovcom výborná. Všetci sme maximálne bojovne naladení, odhodlaní zvládnuť aj tretí krok. Výkonom a prístupom nemienime dať nijaký priestor na pochybnosti či nebodaj na nejaké špekulácie. Myslím, že každý z našej hráčskej partie to má v hlave dobre poukladané, tak, aby očakávané oslavy mohli spontánne prepuknúť už dnes. Osobne sa na dnešný zápas veľmi teším. V podstate sa naň chystám od ostatnej soboty, keď sme vyhrali v Hlohovci. Ak titul získame, bude pre mňa najcennejší zo všetkých doterajších.“

Záver výnimočnej sezóny na dosah

Výsledky prvých dvoch zápasov boli jednoznačné. Tatran ich s prehľadom vyhral, no začiatky oboch patrili paradoxne Sporte.

„Nemáme dôvod niečo v našich taktických plánoch zásadne meniť. Pravda je, že doma sme mali trochu pomalší rozbeh, no nakoniec sme vyhrali pätnásťgólovým rozdielom. Vonku sme zase viedli tesne pred koncom o šesť a iba vlastnými, celkom zbytočnými hrúbkami sme dovolili domácim korigovať. Finále máme dobre rozohrané i pripravené na vyvrcholenie série. Navyše, hráme doma a myslím, že z hľadiska budeme mať výdatnú podporu fanúšikov, s ktorou rátame. Sme teda pripravení na súpera i na 'pozápasové činnosti'. Ostáva už len veriť, že to ozaj vyjde tak, ako si želáme. V Prešove si ľudia na tituly už akosi zvykli, boli už takmer samozrejmosť. Lenže prípadný dvanásty a desiaty v rade by bol výnimočný tým, že táto sezóna bola s neskutočným množstvom zranení, odchodmi, preto sa nazdávam, že oslavy, ak titul získame, budú aj preto spontánnejšie.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.