Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešovčania so Sencom iba remizovali

V Prešove bez gólov. Zľava súboj Filipa Molnára zo Senca a domáceho Richarda Kačalu. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 20. okt 2013 o 22:00

Prvý raz v tomto ročníku na domácej pôde nestrelili ani gól. A keďže ho ani nedostali, Prešovčania iba remizovali so Sencom.

Na tohto súpera východniari akosi nemajú šťastie. Stretli sa s ním v jesennej časti už druhý raz, ale ani raz jeho konto nezaťažili gólovou strelou. Ba čo viac, ako pri Seneckých jazerách, tak aj naposledy prišli o vylúčeného hráča .

PREŠOV. Pre Tatran je - slovom - akoby tím SFM zakliaty. Pritom hostia prišli na východ deprimovaní ostatnou domácou porážkou s nováčikom Žiar/D. Ždaňa, po ktorej prišla aj zmena trénera. Andrej Štellár ako nový lodivod síce koučoval tím, ale na tlačovke ho zastúpil asistent Attila Pinte, ktorý naznačil, že nová metla mala dobre pozametať.

„Stavili sme na kvalitnú organizáciu obrannej hry a brejky. Vyskytli sa i nejaké náznaky, nastrelili sme žrď. Po zmene strán to bolo iba o našej defenzíve, lebo domáci boli jasne lepší. Mali sme však šťastie a ustrážili sme si bod.“

Tréner Tatrana Jozef Kostelník bol deprimovaný hlavne z toho, že predvedená hra nenašla odraz vo výsledku: „Stále sme hrali na polovici rivala, ale chýbali nám znovu góly. Potvrdilo sa, že mladí chlapci sa veľa natrápia na každý zásah. Stojí nás to veľa síl. Aby sme sa upokojili, potrebujeme sa ujať vedenia. V úvode to mohlo vyjsť, ale bolo z toho iba brvno. Súpera sme k slovu nepustili s výnimkou zaváhania po našom rohovom kope a neobsadení protihráčov. Našťastie bola z toho iba žrď po strele hosťujúceho hráča. Spálili sme však niekoľko výborných šancí.“

Absencie narušili kompaktnosť

Nuž, tak ako niekoľkokrát predtým, i tentoraz Šarišania pykali za prehajdákané možnosti. Treba sa zamyslieť nad tým, či tento káder má na viac. Lebo efektivita je podmienená nielen streleckým šťastím, ale hlavne kvalitou aktérov a ich schopnosťami.

Absencie v základnej zostave (Lipták, Krajník) a poprehadzované posty viac než výrazne zasiahli do herného prejavu. Namiesto premyslených kombinačných variantov prišla k slovu aj hra na náhodu.

Skúsený súper, ktorý napriek minulým zaváhaniam má svoju silu, predviedol dobrú organizáciu hry a okrem toho vedel aj umne brnkať na nervy domácim.

Odniesol si to Nworah, ktorému rozhodca najprv po spornej situácii v prvom polčase, ktorá zaváňala faulom na neho, ukázal žltú za „filmovanie“ a potom vo finiši i červenú. Tento legionár sa stal obeťou istej psychologickej vojny, ktorú proti nemu viedli hostia celý zápas.

„Verím, že rozhodcovia sa nemýlia úmyselne v náš neprospech v každom zápase,“ povedal na margo kontroverzných situácií J. Kostelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.