Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Prešovčania sa odvolajú proti kontumácii zápasu s Humenným

Sportnet|Publikované 29. okt 2003 o 00:00

Prešov - Zdá sa, že kauza zápasu 3. kola extraligy volejbalistov medzi VK PU Prešov a Chemesom Humenné zďaleka nie je pri konci. Zopakujme si, že

stretnutie sa skončilo na ihrisku výsledkom 3:1, proti čomu podal Chemes Humenné podnet na Súťažnú komisiu Slovenskej federácie volejbalu (SK SFV). Tá podnet akceptovala a kontumovala výsledok na 0:3. Dôvodom mala byť podľa litery Súťažného poriadku volejbalu (SPV) chyba v zápise zo stretnutia, kde pri hráčovi Martinovi Sopkovi ml. figurovalo číslo 5 namiesto čísla 12, s ktorým nastúpil.

V pondelok sa uskutočnilo niekoľkohodinové sedenie Výkonného výboru VK PU Prešov. Výsledkom je záver, že Prešovčania sa odvolajú proti verdiktu SK SFV. Viac nám povedal prezident klubu Martin Velecký (na snímke): "Podrobne sme si preštudovali súťažný poriadok i vykonávacie pokyny pre extraligu a chystáme sa napadnúť článok 18.3.b) SPV, na základe ktorého došlo ku kontumácii. Podľa nášho názoru, Sopko rozhodne nenastúpil na zápas neoprávnene, mal totiž platnú licenciu a figuroval na súpiske družstva pre extraligu. Chybu v tomto prípade urobila zapisovateľka, ktorá mala pri jeho striedaní zastaviť hru a upozorniť na túto chybu rozhodcov. Myslím, že chybovali aj rozhodcovia, ktorí predsa nemohli pustiť hráča s nesúhlasiacim číslom na ihrisko, túto chybu mohli zistiť už skôr. Opakujem ešte raz, nebol to však neoprávnený štart hráča a trest považujem za neprimeraný. Za takúto chybu sa nekontumuje ani v jednom kolektívnom športe na Slovensku."

Okrem kontumácie Prešovčania podľa rozhodnutia SK SFV musia zaplatiť aj pokutu 5 000 Sk, navyše, tréner R. Vlkolinský a kapitán R. Ondrušek, ktorí zápis s chybným číslom podpísali, by mali ísť pred Disciplinárnu komisiu SFV. "Tu vyvstáva ďalší problém. Ak by bola kontumácia skutočne konečným verdiktom, podľa ďalších bodov disciplinárneho poriadku by mali nasledovať ďalšie tresty. Konkrétne, tréner by mal zastavenú činnosť na 2 - 6 mesiacov, kapitán zastavený výkon tejto funkcie na 2 - 8 mesiacov a samotný hráč Sopko ml. zastavenú činnosť na 2 - 8 mesiacov! Ak sa teda potvrdí kontumačný verdikt, som zvedavý, čo bude nasledovať," dodal M. Velecký.

Prešovčania sú rozhodnutí odvolať sa proti kontumácii na Výkonnú radu SFV, čakajú však na doručenie oficiálneho rozhodnutia SK SFV. "V piatok sme dostali vyrozumenie o kontumácii elektronickou poštou, čo však nepovažujem za smerodatné. Počkáme na oficiálne rozhodnutie, doručené doporučene poštou a podpísané štatutárnymi zástupcami SFV. Potom budeme konať," uzavrel M. Velecký. Pripomíname, že podľa regulí sa môže družstvo odvolať proti verdiktu o kontumácii do 14 dní od doručenia rozhodnutia.

Súvisiace články