Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Prešovčania sa lúčili s pohárovou Európou prehrami

Sportnet|Publikované 14. nov 2005 o 00:00

Volejbalisti VK PU Prešov ukončili počas víkendu tohosezónne účinkovanie v pohárovej Európe. Začali ho v októbri doma turnajom základnej časti Top

Teams Cupu, kde skončili druhí a postúpili do kvalifikačnej fázy Pohára CEV. V jeho 6. skupine hrali na pôde francúzskeho Tourcoingu a stretli sa s veľmi silnými súpermi. Proti portugalskému ani francúzskemu celku nemali reálne šance na úspech a hoci prehrali, výkonmi nesklamali. Včerajšia porážka s cyperným klubom však bola z kategórie zbytočných.

VK PU Prešov - Lille Métropole Tourcoing 0:3 (-20, -17, -17)

Po piatkovom solídnom výkone proti portugalskému Funchalu v sobotu nastúpili vysokoškoláci proti topfavoritovi skupiny. Tréner Oravec dal šancu na nahrávke Feňovi, jeho zverenci bojovali na maximum, ale sa podstatne silnejšieho súpera, v drese ktorého hrali šiesti reprezentanti troch krajín a dvaja brazílski legionári, nemali.

Daniel Oravec, tréner: "Na favorizovaného súpera sme jednoducho nestačili. Chlapcom nemám čo vyčítať, predviedli veľmi dobrý a bojovný výkon, ktorý ocenili domáci fanúšikovia dlhotrvajúcim potleskom. Veľký záujem bol aj o autogramy našich hráčov, čo tiež možno chápať ako ocenenie predvedenej hry,"

Martin Velecký, prezident PU: "Diváci videli jednoznačný zápas v réžii francúzskeho favorita. Druhý tím francúzskej ligy preukázal veľkú kvalitu, na ktorú naši hráči napriek veľkej snahe nestačili. Určite sme výkonom nesklamali, ale domáci boli jasne silnejší."

PU: Feno, Ondrušek, Škvarek, Mikita, Gešperík, Sopko ml. (libero Váhovský, Varchola, Rajduga, Soták). Hralo sa 72 minút, pred 1 200 divákmi rozhodovali Gredier (Švaj.), Armeanu (Rum.).

VK PU Prešov - Karava Limassol 2:3 (-17, 23, 22, -12, -11)

Hoci ani jeden zo súperov nemal šancu postúpiť, hralo sa v záverečnom vystúpení oboch celkov aspoň o prestíž. Tú umocňoval fakt, že za Karavu nastúpili aj dvaja bývalí hráči Humenného, Pavol Zbur a Slavomír Huba, s ktorými sa Prešovčania stretávali dlhé roky pod extraligovými sieťami. Vysokoškoláci po prehratom prvom sete dokázali uhrať dvakrát koncovku a teoreticky mali byť v psychickej výhode. Žiaľ, vo štvrtom sete nepochopiteľnými chybami ponúkli súperovi šancu na zvrat a v záverečnom tajbrejku boli Cyperčania lepší, keď im do karát hrali aj väčšie skúsenosti.

Daniel Oravec: "Bol to zápas ako na hojdačke. Nevyužili sme výhodu vedenia 2:1 na sety. V záverečnom tajbrejku rozhodla menšia skúsenosť a nepochopiteľná nervozita mojich hráčov. Bola to však pre všetkých obrovská škola."

Martin Velecký: "Som sklamaný, lebo na tohto súpera sme určite mali. Žiaľ, nezabrali práve skúsení hráči, od ktorých som čakal podstatne viac. Za stavu 2:1 na sety sme mali súpera doraziť, vlastnými nepochopiteľnými hlúposťami sme ho však posadili na koňa. Škoda, lebo sme si pokazili vcelku dobrý dojem, v predchádzajúcich stretnutiach sme hrali skutočne dobre a chlapcom som nemal čo vyčítať. Ak by sme boli dnes zahrali len polovicu z toho, čo sme predviedli proti Funchalu, museli sme vyhrať."

PU: Soták, Ondrušek, Škvarek, Mikita, Gešperík, Sopko ml. (libero Váhovský, Varchola, Rajduga, Feňo). Pred 300 divákmi rozhodovali Armeanu (Rum.) a Amasiadis (Gréc.).

Ostatné výsledky: Funchal - Prešov 3:1 (22, -22, 12, 24), Limassol - Tourcoing 0:3 (-17, -17, -17, -15), Limassol - Funchal 0:3 (-16, -13, -22), Tourcoing - Funchal 3:0 (22, 20, 14).

1. Tourcoing330225:1596

2. Funchal321229:2095

3. Limassol312210:2404

4. Prešov303227:2833

Súvisiace články