Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovčania s Považanmi uhrali skromné víťazstvo

Sportnet|Publikované 8. sep 2013 o 22:00

Obaja súperi, ktorí sa stretli na štadióne Tatrana, boli predtým aj v Corgoň lige a tak sa čakalo, že sa pokúsia oprášiť kvalitnejšie momenty.

Lenže hlavne vinou Dubnice to nebol futbal, ktorý by nadchol.

PREŠOV. Celok z Považia sa v tomto ročníku dosiaľ trápi. Jeho vizitka v ofenzíve i defenzíve je biedna a na východe predviedol, prečo je tomu tak. Hostiteľov ani poriadne nevystrašil, nieto im pripravil ťažšie chvíle.

Musí to zlomiť

Preto víťazstvo Tatrana možno hodnotiť síce ako spravodlivé, nespochybniteľné, no chudobné. Skromnejší povedia: Ráta sa i to, ale určite tréner Jozef Kostelník musel zase v duchu neraz premýšľať nad tým, prečo koncovka zverencov stále neposlúcha.

Na to sme sa spýtali aj Petra Katonu, jedného z protagonistov pozahadzovaných tutoviek: „Dostával som sa do šancí, ale nejako sa mi nedarí dať prvý gól. Neviem, čím to je, no viem, že to musím zlomiť a konečne vyjsť zo začarovaného kruhu,“ poznamenal ofenzívny futbalista zelenobielych.

Tých iste potešilo aj to, že v treťom zápase po sebe (vátane SP) neinkasovali z hry ani gól, ale na druhej strane sa pýtali sami seba, prečo od premiéry s juniormi Trnavy im to už tak nesype.

Až príliš chce

Peter mal na kopačkách štyri stopercentné príležitosti. Viac ho mrzeli spálené šance v prvom polčase. Príliš špekuluje namiesto jednoduchého riešenia?

„Možno ani nie, snažím sa to čím priamočiarejšie zakončiť. Práveže by som mohol trochu viac porozmýšľať a orientovať sa prípadne na technický spôsob streľby.“

Ešte dobre, že sa šťastena neodvrátila tak ako so Šamorínom, hoci Dubnica teraz podala pomocnú ruku v podobe vlastenca.

„My však šance máme, takže nedá sa povedať, že nás hostia vytiahli z kaše,“ dodal P. Katona, ktorý na margo svojej nemohúcnosti riekol, že je to možno tým, že až príliš chce.

Na margo súpera sa nemienil vyjadrovať, no naznačil, že práce celkov, ktoré nemajú čo stratiť, sú neraz ťažším orieškom ako pre silnejších z popredia tabuľky.

V sobotu Šarišania nastúpili s menšími obmenami v základnej zostave i v rozostavení, na hrot sa dostal Dolný, ako náhradník bol nachystaný Nworah.

Zdalo sa, že táto inovácia pri kombináciách zabrala, no stále platí, že príležitostí môže byť aj milión, no rátajú sa len a len góly.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.