Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovčania reprezentujú Slovensko v taekwon-de v Anglicku

V reprezentačných farbách. Zľava: P. Petro, R. Škop, M. Magda, V. Balážová, tréner R. Baláž, L. Palščáková, M. Petro, T. Gajdoš. (Autor: pema)
Sportnet|Publikované 2. okt 2012 o 22:00

Prímorské anglické mesto Brigthon bude od zajtra do nedele dejiskom najväčšieho podujatia v taekwon– de na svete.

Prímorské anglické mesto Brigthon bude od zajtra do nedele dejiskom najväčšieho podujatia v taekwon– de na svete, keďže na MS a ME je počet štartujúcich limitovaný, ITF World Cup 2012 reprezentácii krajín a klubov takmer zo všetkých kontinentov.

PREŠOV. Do Anglicka odcestovala aj výprava reprezentantov Slovenska, ktorej základ tvoria prešovskí taekwondisti Tomáš Gajdoš, Martin Magda, Patrik Petro, Marcel Petro, Róbert Škop, Veronika Balážová, Lenka Palaščáková s trénerom Róbertom Balážom.

„Na ITF World Cupe 2012 v Brightone súťažia pretekári dvanásť– až štrnásťroční, juniori aj seniori. V každej zo súťažných disciplín rôznych vekových kategórií štartuje aj vyše sto pretekárov. Úžasné číslo, a tým pádom aj obrovská konkurencia. Preto, akékoľvek medailové umiestnenie by bolo pre našu výpravu velikánskym úspechom,“ povedal pred odchodom do Anglicka jeden z prešovských taekwondových činiteľov Peter Magda.

„Siahnuť na nejaký kov nebude ale ľahké, keďže sa od prvého kola súťaží K.O. systémom. Na ITF World Cup sme sa chystali v podstate už od júna. V rámci prípravy naši absolvovali aj sústredenie v rekreačnej oblasti Sigord neďaleko Prešova. V Brightone má vysoké ambície napríklad seniorka Veronika Balážová v súťažnej disciplíne – súborné cvičenia (tul), držiteľka dvoch strieborných a jednej bronzovej medaily z ME. Bez šance však nie je ani v disciplíne T – K1 (špeciálne techniky). V tej je trojnásobným vlastníkom striebra z ME Tomáš Gajdoš, ktorý patrí k absolútnej európskej špičke. V športovom boji (sparring) v kategórii do 71 kg má veľa skúseností Martin Magda."

Súťažiť bude vo veľmi silnej konkurencii 101 prihlásených pretekárov. Tréner R. Baláž však dôveruje všetkým svojim zverencom.

Do konečného poradia na najvyšších pozíciách by mohli v svojich disciplínách prehovoriť ďalší medailisti z európskych šampionátov Lenka Palaščáková a Róbert Škop.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.