Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Prešovčania pokračujú v príprave znovu doma

(Autor: ilustračné archív)
Sportnet|Publikované 15. júl 2016 o 22:00

Prvý kondičný prípravný blok majú už hádzanári Tatrana Prešov za sebou. Absolvovali ho počas siedmich dní vo Vysokých Tatrách.

Momentálne už pracujú v hale aj s loptami.

PREŠOV. Prechodný domov našiel klub dvanásťnásobného majstra Slovenska na Štrbskom Plese v hoteli FIS. Pre Tatran Prešov dôverne známe prostredie, ktoré preferuje tréner zeleno-bielych Rastislav Trtík.

Trtík opäť stavil na Štrbské Pleso

„Mnoho ľudí si zrejme neuvedomuje, aký klenot tu tak blízko máme. Zhruba za hodinu sme na Štrbskom Plese, kde tamojšia prírodná scenéria i športový areál sa dajú naplno na naše účely využiť,“ tvrdil aj na základe poznatkov z predošlých rokov kormidelník slovenského hádzanárskeho šampióna.

„Aj tentoraz sme mali na prípravu v hoteli i v okolí vytvorené veľmi dobré podmienky.“

Trtík na otázku, či v porovnaní s predošlými skúsenosťami niečo na prípravnom modeli tentoraz menil, odvetil.

„V zásobe mám viacero modelov. Zvolil som však v porovnaní trebárs s minulým rokom, trochu iný. Predsa len, aj skladba mužstva je po roku iná. Pribudlo hlavne viac mladých hráčov. Pravdupovediac, nie so všetkými som po tvrdšej príprave v Tatrách spokojný. Viacerí majú značné rezervy, takže tvrdo musíme pracovať aj naďalej. Všeobecne však sústredenie účel splnilo.“

Cieľom nebolo mužstvo uštvať

Keď sme po návrate z Vysokých Tatier videli vystupovať hráčov z klubového autobusu, bolo zrejmé, že sa tam rozhodne iba nekochali pohľadmi na prírodu či tatranské končiare...

„Iste, prvoradá bola robota, za ktorou sme tam vlastne šli. Cieľom ale rozhodne nebolo chlapcov nejako uštvať, dať im zabrať tak, aby nemohli poriadne chodiť. Zmyslom bolo a je, aby si uvedomili, že to, čo ich v nasledujúcej sezóne v domácich i európskych súťažiach čaká, bude veľmi náročné. Trénovali sme štyrikrát denne, mali výbornú stravu i možnosti regenerácie, dvakrát si vyšli aj na vysokohorské túry. Netajím však, že som chcel z hráčov dostať aj viac."

Niektorí však mali toho ozaj dosť, niečo už nestíhali, tak bolo treba aj ubrať.

"Každý z hráčov však evidentne vo všetkých činnostiach chcel. Vyzerá to tak, že sa teraz formuje celkom dobrá hádzanárska partia. Aká v skutočnosti bude, to sa ukáže až v tom najťažšom období, kedy bude treba zvládať sériu zápasov či presunov za súpermi. Už teraz sa ukazuje, že chcú. Inou vecou je, na koľko majú. Musia si uvedomiť, že treba posunúť sa ešte ďalej, aby boli schopní konkurovať vynikajúcim súperom, ktorí nás čakajú hlavne na európskej scéne. Takže, pred nami je do štartu sezóny ešte veľa úloh a tvrdej práce,“ neopomenul zdôrazniť tréner prešovských hádzanárov.

Prvé zápasy s Górnikom Zabrze

Momentálne prešovskí hádzanárski majstri využívajú na prípravu domáce prostredie. Pracujú už aj s loptami, avšak v tejto fáze sú stále ešte pod kondičným tlakom. Pilovanie herných činností aj fyzickej pripravenosti bude pokračovať v domácich podmienkach zhruba do konca mesiaca, kedy prídu na rad prípravné zápasy.

V piatok 29. júla v THA s poľským Górnikom Zabrze (18.00) a s tým istým súperom na druhý deň od 10. hodiny. Nuž a v auguste štarty na medzinárodných turnajoch v Šali, poľskom Mielci a v Doboji v Bosne a Hercegovine. V nedeľu a v pondelok 28. – 29. augusta sa bude v THA hrať o Česko – Slovenský pohár a 3.- 4. septembra usporiada Tatran Prešov kvalifikačný turnaj o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov.

O týždeň na to by mal odštartovať šiesty ročník SEHA Gazprom ligy aj s novými atraktívnymi účastníkmi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.