Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Prešovčania oficiálne podali prihlášku do Corgoň ligy

Jozef Petrik. Generálny riaditeľ 1. FC Tatran Prešov. (Autor: tasr)
Sportnet|1. jún 2012 o 00:00

Najstarší futbalový klub na Slovensku, 1. FC Tatran Prešov, podal oficiálne prihlášku do Corgoň ligy.

To znamená, že zeleno-bieli by mali aj v budúcej sezóne hrávať najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž.

PREŠOV. Rokovania s ukrajinskou stranou, ktoré by mali zaplátať vzniknutú dieru v rozpočte po odchode dvojtretinových vlastníkov, sú na dobrej ceste. K definitívnemu uzavretiu spolupráce by malo dôjsť budúci týždeň.

„Oficiálne sme podali prihlášku do Corgoň ligy, takže futbal v Prešove bude žiť,“ prezradil na úvod nášho rozhovoru generálny riaditeľ klubu 1. FC Tatran Prešov Jozef Petrik.

K dôležitejšej otázke a tou je teda financovanie klubu, dodal: „O financovaní klubu by som ešte nerád hovoril. Isté však je, že sme požiadali aj mesto Prešov, aby konečne aktívne pristupovalo k financovaniu mládežníckeho futbalu. Verím, že aj tu sa pohnú ľady, i keď som v tomto smere skeptický, podľa toho, ako to vyzerá v mestskom rozpočte. Už niekoľko rokov mládežnícky futbal nepodporujú, ale tu nejde len o futbal, ale celkovo o šport. Je tu hokej, výborná hádzaná, basketbal, volejbal a veľa individuálnych športovcov, a preto pokiaľ mesto a zastupiteľstvo nepristúpi k tomu, aby vyčlenilo pevnú čiastku na športové účely, tak šport bude stále na vedľajšej koľaji.“

Definitíva by mala padnúť budúci týždeň

Po odchode dvojtretinových vlastníkov a hlavných akcionárov Branislava Prieložného a Mária Hoffmana by mal prísť nový investor do klubu v podobe ukrajinského kapitálu.

Tie by mali pochádzať z klubu Goverla-Zakarpaťja Užhorod. Potvrdil to aj generálny riaditeľ Jozef Petrik.

„Myslím si, že je pomaly deväťdesiatpercentná istota, že príde ukrajinský investor. Mali by pochádzať z klubu Goverla-Zakarpaťja Užhorod. Možno financie nebudú v takom objeme ako doteraz, ale budú dostačujúce na to, aby sme mohli Corgoň ligu a mládežnícky futbal v Prešove potiahnuť. Myslím si, že budúci týždeň by malo byť všetko definitívne uzavreté.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články