Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešovčania na Spišiakov nestačili

Juraj Kadlubiak. Aj jeho mrzelo, že Prešov nedal ani gól. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 5. dec 2012 o 23:00

Hostia zo Spiša umocnili svoje postavenie výhrou nad zverencami trénera Jána Faitha.

V pondelok prezident hokejového klubu HC Prešov 07 René Pucher avizoval, že Šarišania by radi naštartovali k útoku na prvú štvorku a k tomu je potrebné vyhrávať hlavne doma a tiež nad súpermi, ktorí sú vpredu. Prišlo však utorňajšie meranie síl so Spišskou Novou Vsou a želanie sa zmenilo v tomto prípade na prach. Hostia, ktorí sú na tom lepšie, umocnili svoje postavenie výhrou nad zverencami trénera Jána Faitha.

PREŠOV. V tomto ročníku I. ligy to bola tretia porážka na nulu, zhodou okolností aj predošlý vzájomný duel na Spiši sa skončil rovnakým výsledkom.

Vyzerá to tak, že bránka susedov je pre prešovských hráčov zakliata. Nateraz ju nevedia dobyť, nedokážu si poradiť ani s hernou taktikou protivníka. Akoby im ani trochu nevoňala.

V tíme hostí vynikli niektorí jednotlivci, hlavne skúsení Vaic, Vantroba, ale aj Smotrila, ktorí zbierali zápisy do kanadského bodovania. Tón teda udávala prvá päťka. V bránke zase čaroval Lipovský. Boli výkony matadorov jazýčkom na váhach?

„Aj my máme v tíme výrazné individuality,“ ohradil sa obranca Juraj Kadlubiak a dodal, že jednoznačnou oporou rivala bol Vaic, ktorý dal nielen vedúci gól svojho tímu, ale mal aj asistenciu pri ďalšom zásahu.

Zaujímavé je, že hostitelia pritom hostí prestrieľali (31:28). „Mali sme zopár výborných možností na skórovanie, ale nedarilo sa nám. Jednak im zachytal vynikajúco brankár, ale i tak sa nazdávam, že sme mali byť pred svätyňou súpera dôraznejší, drzejší, dotieravejší.“

Znovu neprekonali brankára

Čo bolo teda rozhodujúce pre vývoj stretnutia? Jednak to, že ako prví rozsvietili červené svetlo za bránkou hráči Spišskej Novej Vsi a potom hra v oslabení. Kým víťaz sa nedal pri početnej prevahe HC 07 rozkolísať, domáci na vylúčenia doplatili.

„Dva góly sme dostali pri početnej prevahe hostí a raz vtedy, keď rozhodca signalizoval vylúčenie nášho hráča. Zrejme to majú nacvičené a uplatňujú osvedčené signály. V tomto smere nás prevýšili,“ povzdychol si prešovský bek.

Pri retrospektívnom premietaní zápasového filmu mu neuniklo ani to, že Prešovčania premárnili presilovku 5:3. Keby sa boli v nej uplatnili, tak určite by sa scenár súboja uberal iným smerom. Hostitelia si ale viackrát vylámali zuby v koncovke a keď sa mužstvo nevie presadiť v rozhodujúcom okamihu, slabne jeho psychika.

„Aj sme si po druhej tretine hovorili v šatni, že sme konto Spišiakov ešte nezaťažili a Lipovský nás stále vie vychytať. Celkovo sa zdá, že Spišiaci vedia proti nám zahrať. Sú silní vzadu aj pričinením gólmana a odtiaľ vyrážajú do protiútokov. A dokážu sa presadiť aj v presilovkách,“ dodal Juraj Kadlubiak.

Podľa neho však stretnutie konkurentov z hornej polovice pelotónu spĺňalo náročné kritériá a muselo zaujať fanúšika. Hoci ten prešovský odchádzal zo zimného štadióna smutný.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.