Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prešovčania dvakrát prehrali

Sportnet|Publikované 17. dec 2006 o 23:00

Tohoročný program uzavrela extraliga volejbalistov druhým a tretím kolom nadstavbovej časti v oboch skupinách. Nedarilo sa Prešovčanom, ktorí po

prehre u lídra v Novom Meste podľahli aj včera vo Zvolene a prvýkrát v sezóne si z víkendového dvojzápasu nepriniesli ani jedno víťazstvo. Ich odstup od prenasledovateľov sa znížil na tri body. Najbližší program - 13. januára (4. kolo): Nitra - Prešov, Zvolen - N. Mesto, Lovinobaňa - Púchov, Malacky -Žilina, 14. januára (5. kolo): Prešov - N. Mesto, Nitra - Zvolen, Malacky - Lovinobaňa, Žilina - Púchov.

Nové Mesto - Prešov 3:0 (20, 22, 15)

Očakávaný súboj lídrov súťaže aj tretíkrát v sezóne zvládli lepšie Novomešťania. Najmä v prvých dvoch setoch však Prešovčania držali s favoritom krok a prehrávali až v koncovkách. Nové Mesto predviedlo jeden zo svojich najlepších výkonov počas aktuálnej sezóny. O triumfe domácich napokon rozhodla dôraznejšia obrana, najmä bloky.

(maj)

ŠTATISTIKA

PU: Feňo, Mikita, Škvarek, Sopko ml., Javorčík, Gešperík (libero Váhovský, Barlík, Nemtuda, Soták, Varchola).

Hralo sa 74 minút, pred 300 divákmi rozhodovali Bajči a Juráček.

Zvolen - Prešov 3:1 (26, -21, 21, 22)

Tréner vysokoškolákov Rostislav Chudík pozmenil zostavu, zo základu vynechal Sopka a Gešperíka. Napriek tomu väčšinu prvého setu hostia viedli a o víťazstvo prišli v koncovke vlastnými chybami. Druhé dejstvo síce východniari získali vo svoj prospech, v ďalších sa však nevyvarovali chýb súper to využil. V koncovke štvrtého setu sa schyľovali k tajbrejku, Zvolenčania však otočili skóre a získali zo svojho pohľadu veľmi dôležité víťazstvo.

(maj)

ŠTATISTIKA

PU: PU: Feňo, Mikita, Škvarek, Barlík, Javorčík, Varchola (libero Váhovský, Nemtuda, Sopko, Soták, Gešperík).

Hralo sa 96 minút, pred 100 divákmi rozhodcovia Daruľa a Mokrý.

OSTATNÉ VÝSLEDKY

Skupina o 1. - 4. miesto - 2. kolo: Lokomotíva Zvolen - Ekonóm SPU Nitra 3:2 (23, 13, -23, -14, 21), , 3. kolo: Nitra - Nové Mesto 0:3 (-21, -19, -18).

Skupina o 5. - 8. miesto - 2. kolo: VŠK Púchov - VKM Žilina 3:1 (-22, 19, 22, 12), Lovinit Lovinobaňa - TJ Strojár Malacky 1:3 (-20, -21, 23, -18). 3. kolo:

Žilina - Lovinobaňa 3:1 (20, -21, 22, 20), Malacky - Púchov 2:3 (25, -22, -7, 17, -11).