Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešovčania doma nezaváhali, cenný zisk Trebišovčanov

Sportnet|Publikované 17. sep 2002 o 22:00

Bratislava - Prvá hokejová liga pokračovala včera stretnutiami 3. kola.Prešov - Prievidza 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) - Už v 6. min. otvoril skóre zápasu

Bratislava - Prvá hokejová liga pokračovala včera stretnutiami 3. kola.

Prešov - Prievidza 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) - Už v 6. min. otvoril skóre zápasu po Bochňovej strele dorážkou Caban. Tento moment zavelil do ďalších prešovských útokov. Farmakol v týchto fázach úplne ovládol dianie na ľade a pred bránou Prievidze vznikali viaceré nebezpečné situácie. Prešovským strelcom však strelecký prach zvlhol. Hostia sa zamerali výhradne na bránenie v strednom pásme a po získaní puku vyrážali dopredu. Takto si vypracovali prvú šancu avšak tú prešovský gólman bravúrne zmaril. Obraz hry sa nezmenil ani po prvej prestávke avšak s tým rozdielom, že po hrúbke prešovskej obrany pohodlne vyrovnával Mokrý. Prešovčania od tohto momentu sa začali očividne trápiť. Chvíľami to škrípalo i v kombináciách, ale hlavne vo finálnej fáze akcií. Do zabehaných koľají z úvodu sa Farmakol vrátil v poslednej časti hry, kedy tromi gólmi zabezpečil zaslúženú výhru. Domáci tak aj v druhom zápase vyhrali navlas rovnakým rozdielom aj po rovnakých výsledkoch jednotlivých tretín.

Góly: 6. Caban, 42. P. Palarovič, 51. Bochňa, 53. Baránok - 25. Mokrý. Pred 400 divákmi rozhodovali: Žák - Hric, Kundrák, vylúčení: 6:6, navyše M. Talarovič (Prešov) na 10 min. za NŠP. PREŠOV: Petrík - Bogdaň, Verešpej, M. Palarovič, P. Palarovič, Pado, Ondrej, Horňák, Hruška - Bochňa, Caban, M. Liba - Čontofalský, Velček, Sučko - T. Kašpar, Hajduk, Baránok - Baraník, Baňas, Kyseľa.

(leš)

Dubnica - Trebišov 1:1 (1:1, 0:0, 0:0) - Dubnica nastúpila ako papierový favorit, avšak diváci čakali na prvý a posledný gól až do 10. min., potom súper čiastočne vyrovnal hru a nakoniec aj skóroval. Druhá tretina bola pre domácich tretinou premárnených príležitostí a tento obraz hry pokračoval aj v tretej časti hry, u hostí vynikol predovšetkým brankár Hričina.

Góly: 10. Jakubík - 12. Páleš. Pred 250 divákmi rozhodovali: Druga - Babic, Civáň, vylúčení: 4:7.

Michalovce - Nitra 1:3 (0:2, 1:1, 0:0) - Rýchle, bojovné stretnutie, v ktorom sa hosťom podarilo ihneď v úvode dať za 44 s dva zlepené góly, potom si vypracovali domáci veľa šancí vo vyrovnanom zápase, ale nedokázali ich premieňať. Veľkou prekážkou bol aj brankár hostí Brňo.

Góly: 22. Bušány - 2. Plichta, 3. Růžička, 38. Kraus. Pred 900 divákmi rozhodovali: Bodák - M. Grečko, Tornay, vylúčení: 7:7, navyše D. Socha (Nitra) 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1.

ZOSTÁVAJÚCE VÝSLEDKY: P. Bystrica B. Bystrica 3:1 (0:1, 1:0, 2:0). Góly: 25. Chládek, 45. Läffler, 60. Nosek - 8. Učeň. Zvolen B - Topoľčany 2:3 (1:1, 0:2, 1:0), 2. Húska, 56. Petruk - 18. Mihálik, 28., 37. Hurtaj. Ružinov - Senica 4:6 (1:2, 3:2, 0:2), 17. a 25. Moranský, 23. Ferančík, 32. Štefanovič - 9. a 55. Grill, 46. a 54. Bohuš, 26. Vodrážka, 28. Vadrna.