Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešovčania cestujú k trnavským juniorom

Jána Papaj. Podľa neho v Trnave proti béčku to nebude také jednoduché ako doma. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 3. okt 2013 o 22:00

Tatran Prešov pokračuje vo výjazdoch za súpermi. Tentoraz sa predstaví v nedeľu o 10.30 h na ihrisku juniorov Trnavy.

Vyzerá to tak, že každý z okruhu ašpirantov na čelo tabuľky by chcel ísť do trháka, ale zatiaľ sa to nikomu nepodarilo. Takže „svorka“ túžiaca po prvej priečke sa drží pokope, lenže nedá sa hovoriť o tom, že by tejto jednote bola dajaká sila. Skôr je to dôkaz o vyrovnanosti účastníkov II. futbalovej ligy. Uvidíme, ako to bude po nastávajúcom 12. kole, v ktorom Tatran Prešov pokračuje vo svojich výjazdoch za súpermi. Tentoraz sa predstaví v nedeľu o 10.30 h na ihrisku juniorov Trnavy.

PREŠOV. Viacerí zo súpisky zeleno–bielych už dávnejšie nenastúpili na súťažný duel v tomto atypickom čase.

„Robíme však v príprave všetko pre to, aby nás to nezaskočilo a tréningy sme mali naplánované v čase konania zápasu,“ potvrdil Ján Papaj.

Účastníci súťaže sa ocitajú na obrátke, z hostiteľov sa stávajú hostia a naopak. Práve pred vystúpením Šarišanov s mladým tímom Spartaka každému zíde na um parádny debakel, ktorý si béčko Trnavčanov odnieslo z východu v úvodnom kole, keď prehralo 0:7.

Lenže odvtedy sa všeličo pomenilo, hlavne vo sformovanosti súpera, ktorý svojimi ďalšími výsledkami potvrdil slová trénera Tatrana Jozefa Kostelníka o tom, že to vonkoncom nebude tím len do počtu.

„Vtedy to bol špecifický zápas. Súper nastupoval u nás ako nováčik a nám navyše vyšlo všetko, na čo sme siahli a takmer každý strelecký pokus skončil v sieti. Tento duel bude určite iný, domáci nastúpia posilnení aj o hráčov z áčka a vo svojom prostredí budú poriadne hrýzť,“ zamyslel sa nad tým, čo našich môže čakať u súpera, jeden z matadorov Prešova.

Zakopnutia nikoho neobchádzajú

Bodaj by stretnutie dopadlo rovnako dobre ako naposledy u ďalšieho nováčika v Dolnej Ždani. Ukázalo sa však aj tentoraz, že vyhrávať je nesmierne náročné, a to i pre mierneho favorita. Navyše ak hostitelia zvolia taktiku, s akou zvyknú chodiť do Prešova skôr hostia.

„Domáci úporne bránili, ale to sme i trochu predpokladali. Prehusťovali priestor pred svojou šestnástkou a ťažko sme sa presadzovali.“

Bolo to i o trpezlivosti a hostia z tejto „brnkačky“ na psychiku vyšli úspešne, lebo nepoľavili v koncentrácii a úsilí. „Je zložité v zápase, v ktorom rozhoduje spravidla jeden gól, inkasovať. Preto treba byť ostražitým v každej hernej činnosti, nielen vpredu, v strede poľa, ale hlavne vzadu.“

Ktovie, s čím vyrukuje rezerva Spartaka. „Spravidla počítame s tým, že súperi sa natlačia na vlastnú polovicu a vyčkávajú na brejky, naše prípadné chyby. Niečo podobné môže byť aktuálne i teraz.“

V ostatných dvoch dueloch vyšlo striedanie v závere v podobe gólových zásahov Hrušku, čo je dôkazom o konkurencii a ctižiadostivosti jednotlivcov. „Je dobré mať aj silnú lavičku, mužstvu to osoží, ale nemôžeme sa zase stále spoliehať na to, že góly prídu až po striedaniach.“

I Ján Papaj prízvukuje neustále zlepšovanie premieňania šancí.

„Máme ich naozaj stále dosť, ale efektivita nie je naďalej primeraná. Pokiaľ sa chceme udržať v popredí, musíme dávať viac gólov hlavne vonku, a tak bodovať. Najbližšie dva duely sú dôležité, ale nepovedal by som, že zlomové pre vývoj situácie v jeseni, lebo neskôr sa zmení situácia u všetkých v počte zápasov doma a vonku. Navyše nikto sa nedokáže vyvarovať zakopnutí, len ich treba urobiť čo najmenej,“ dodal.

Nuž, bodaj by súboj s Trnavčanmi bol znovu povelom na prebudenie streleckých chúťok.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.