Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešovčan Katona sa v Čermeli blysol hetrikom

Sportnet|Publikované 5. okt 2008 o 22:00

Toto nečakal nik! Neuveriteľný výsledok 5:5 prinieslo corgoňligové derby medzi futbalistami Košíc a Prešova. KOŠICE. Strelec troch prešovských

Toto nečakal nik! Neuveriteľný výsledok 5:5 prinieslo corgoňligové derby medzi futbalistami Košíc a Prešova.

KOŠICE. Strelec troch prešovských gólov Peter Katona tak ako rýchlo "zmizol", tak rýchlo sa aj ku novinárom po východniarskom derby vrátil. Už lepšie naladený sa za únik najprv ospravedlnil a vysvetlil: "Nie, nie ruku mám poriadku. Bola mi ale strašná zima, nuž som utekal sa najprv zohriať."

Za jeden tri body, za tri jeden

Prvý gól v Corgoň lige strelil Peter Katona v minulom kole. Ním rozhodol o najtesnejšej výhre Tatranu na domácej tráve s Dunajskou Stredou. Vtedy mu mnohí gratulovali a želali ďalšie presné zápasy. To, že však prídu už po týždni a hneď tri, to sa prešovskému odchovancovi zrejme ani len neprisnilo.

"V každom zápase chcem hrať čo najlepšie dať nejaký ten gól. Pravdou ale je, že na hetrik, a najmä pred derby, som ani len nepomyslel," priznal autor troch, ktoré ho vyniesli v tabuľke kanonierov zelenobielych so štyrmi zásahmi na prvé miesto. "S piatimi gólmi na ihrisku súpera by sa vo futbale malo vyhrať. My sme ich dali, napriek tomu ale nevyhrali. Tri po "štandardkách" sme veru dostať nemuseli. Mohli to nejako ubrániť. Nakoniec sme Takáčovým gólom aspoň zaratovali bod." P. Katona nie je žiadnym vychýreným kanonierom. Do šancí sa ale vie dostať. Ukázalo sa, že aj premieňať. "Naposledy môj jeden gól znamenal tri body. Teraz tri iba jeden. Nevadí, diváci videli ale zaujímavé derby. Také sa veru nehrá každý týždeň." V Corgoň lige prvý Katonov hetrik. "V doraste Tatran som bol ešte úspešnejší. V jednom zápas strelil štyri góly. Sám som prekvapený, ako mi to v Čermeli sypalo. Hoci, boli to šťastné zásahy. Také ale k futbalu tiež patria."

Ako ryba vo vode

Na zmoknutom a šmykľavom košickom trávniku sa Prešovčan Katona cítil ako ryba vo vode. Ľahko sa pohyboval, presne zakončoval. "Takéto podmienky mi v podstate vyhovujú," pritakal. "Som nižšej postavy. Ťažisko mám nižšie, preto sa ma mokrom trávniku ľahšie pohybujem. Trebárs, na rozdiel od niektorých robustnejších obrancov. Potvrdilo sa pri prvom góle. Brániaci hráč sa pošmykol, ja to využil." Prvý hetrik medzi seniormi. Možno ale aj dosť smutný... Veru, ak by bol trojbodový, radosť z neho by bola ešte väčšia. Hlavne, že diváci sa bavili. Videli šance, góly, bolo sa na čo pozerať. Viedli sme, i prehrávali. Takže, v konečnú remízu možno považovať za spravodlivú."

JÁN LEŠKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.