Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prešovčan Drotár si pochvaľoval skvelú konkurenciu

Igor Drotár (vľavo) je vicemajster Slovenska. (Autor: Jozef Pisch)
Martin Trenkler|Publikované 3. okt 2019 o 10:50

Na jeho druhom mieste sa už nemohlo nič zmeniť.

PREŠOV. Prešovská automobilová legenda Igor Drotár zakončil svoju sezónu Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu (PAV) na Ostrej Lúke. Aj keď výsledok už nemohol zmeniť jeho konečnú pozíciu, dal so svojím tímom do boja maximum.

Igor Drotár bol korunovaný za druhého muža, resp. vicemajstra seriálu majstrovstiev SR PAV, už na predposlednom kopci na Pezinskej Babe.

Dilema pri nepredvídateľnom počasí

Suverénne výkony konkurenta Věroslava Cvrčeka ml. s neprekonateľnou špičkovou technikou nemohol ohroziť so Škodou Fabia DTRi ani na krátkej Ostrej Lúke. Sobota navyše začala s problémami a pokračovala s nevyspytateľným počasím, no výsledok po oba dni priniesol Prešovčanovi dve výborné druhé miesta.

„Ostrá Lúka boli naše posledné kopcové preteky tento rok. Aj keď som sa stal vicemajstrom už na Pezinskej Babe, bolo by nefér voči usporiadateľom, fanúšikom a samozrejme reklamným partnerom, keby sme neštartovali. Zišla sa napokon skvelá konkurencia a potešila aj účasť Dávida Komáreka so špeciálom McLaren F1 EVO. Po oba dni som skončil na druhom mieste v MSR. V sobotu nebolo vôbec jasné, čo máme obuť, kvôli nepredvídateľnému počasiu. Väčšina šla hladké pneumatiky, ja som rátal s dažďom a obul som mokré. No ukázalo sa, že mi chýbalo 10 minút, kedy sa spustil dážď, a to už bolo neskoro. Nedeľa bola krásna slnečná. Chcem obzvlášť pochváliť mechanikov. Hneď na úvod v sobotnom tréningu sa objavili ťažko zistiteľné problémy s autom, no chlapci to dokonale zvládli a auto šlo napokon skvele," zhodnotil Igor Drotár.

„Počas zimy budeme premýšľať, čo spravíme v ďalšej sezóne, aby sme náš deficit voči Cvrčekovcom znížili," dodal Drotár.

Motoristická sezóna však ešte nekončí, 18. až 20. októbra je na programe 45. Rally Košice.

Autor: Martin Trenkler

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.