Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešov zvíťazil na Pavlovic Cupe

Ilustračné. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 29. nov 2016 o 23:00

V Prešove sa uskutočnil ôsmy ročník futbalového halového turnaja O pohár Ladislava Pavloviča.

PREŠOV. Počas posledného novembrového víkendu sa v športovej hale Hotelovej akadémie v Prešove uskutočnil už ôsmy ročník futbalového halového turnaja O pohár Ladislava Pavloviča.

Spomedzi štyroch účastníkov si najlepšie počínal domáci celok 1. FC Tatran Prešov, ktorý na turnaji nenašiel premožiteľa.

Finálový súboj postavil do cesty odvekých východniarskych rivalov, „koňarov proti vraňarom“. Vyvrcholeniu turnaja tak nechýbalo nič – krásne góly, boj o každú loptu, emócie a napínavý záver až do konca.

Viac chcenia i futbalovej kvality ukázali domáci hráči a po výhre 3:2 zdvihli víťaznú trofej nad hlavu.

Kvitovali finálové nasadenie

Po finálovom meraní síl sme sa porozprávali s trénermi oboch družstiev, ktorí predovšetkým kvitovali nasadenie hráčov.

„Neviem si predstaviť derby zápasy bez iskrenia – takto to má byť a emócie patria k športu a k futbalu zvlášť. Všetko je to však v rámci zápasu, potom sme znovu susedia, kamaráti a po zápase si dáme ruky a ideme ďalej. Musím povedať, že takéto duely posúvajú hráčov ďalej a bodaj by ich bolo viac,“ zhodnotil tréner prešovského celku Radoslav Kačala a v hodnotení pokračoval:

„Chlapci si z chuti zahrali, dali v zápasoch veľa gólov a čo ma najviac teší, že oproti majstrovským zápasom v jesennej časti hrali poctivo tak vzadu ako aj vpredu.“

Jeho trénerský náprotivok z Košíc bol spokojný s druhou priečkou a tiež finálovým priebehom.

„S Prešovom hrám rád takéto zápasy, lebo tu vidno náboj a nasadenie tak, ako to dnešný futbal vyžaduje. S inými mužstvami to nevieme dosiahnuť. Musím však povedať, že na tento turnaj sme prišli jednak z úcty k pánovi Pavlovičovi a pokladali sme to za povinnosť a česť. Z druhej strany sme si chceli zmerať sily s dobrými súpermi,“ uzavrel tréner FC VSS Košice Juraj Koščo st.

Vyzdvihli organizáciu turnaja

Nováčik na turnaji boli hráči z futbalovej akadémie Mareka Hamšíka, ktorí neskrývali s organizáciou turnaja spokojnosť.

„Myslím, že to bol výborný turnaj a naozaj stojí za to, zúčastniť sa ho aj v budúcom roku, preto verím, že dostaneme opäť pozvánku. Všetko bolo špičkovo zariadené a všetko „klapalo“ tak, ako má. Naše výkony neboli zlé, ale v jednotlivých zápasoch rozhodli chyby, ale celkovo sme spokojní,“ povedal tréner JUPIE FŠMH Roland Kánik.

Tradičný účastník turnaja sú už hráči MFK Ružomberok.

„My na tento turnaj chodíme veľmi radi, lebo sú tu kvalitné a ligové tímy. Tento turnaj je jediný halový, ktorý absolvujeme v zime, takže po minulom ročníku sme sa rozhodli, že prídeme opäť a to určite neľutujeme. Už sa tešíme na ďalší ročník,“ uzavrel tréner MFK Ružomberok Peter Penov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.