Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešov znovu tróni SEHA lige

Tomáš Urban. Dal osem gólov a sadol na striedačku. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 10. nov 2013 o 23:00

Tatran Prešov patrí k najpríjemnejším prekvapeniam tretieho ročníka nadnárodnej SEHA Gazprom South Stream League.

Po deviatich kolách prvej časti súťaže je slovenský majster v neúplnej tabuľke prvý zásluhou lepšieho skóre, pri rovnosti dvadsaťjeden bodov, pred chorvátskym šampiónom a pravidelným účastníkom Ligy majstrov RK Crotia Záhreb.

PREŠOV. V deviatom kole SEHA GSS ligy sledovali diváci v Tatran handball aréne súboj dvoch, v histórii oboch krajín, deväťnásobných hádzanárskych majstrov.

Vyrovnanosť titulov ale na ihrisku neplatila. Kým Tatran Prešov v nadnárodnej lige zdolal aj veľkých kandidátov na účasť vo Final Four, Brest, Vardar i Metalurg, Partizan Belehrad sa ocitol v kríze.

Vyhral iba raz, doma nad čiernohorským Lovčenom Cetinje. Po celkom dobrých výsledkoch v predošlej edícii Ligy majstrov odišlo z Belehradu sedem najkvalitnejších hráčov.

Nanovo formovaný tím na výborne rozohraný Prešov tentoraz vôbec nestačil. „O zmenách v Partizane sme vedeli. Napriek tomu, že sa značne oslabil, ani tohto súpera sme nebrali na ľahkú váhu,“ tvrdil strelec ôsmich prešovských gólov brankárom Belehradu, krídelník Tatrana a slovenskej reprezentácie Tomáš Urban.

„Stále je to kvalitný tím. A čo je mužstvá z Balkánu príznačné, nepoddáva sa ani za stavu, kedy už vysoko prehráva. Bol to teda svojím spôsobom nepríjemný protivník. Našťastie, my sme odohrali jeden vynikajúci zápas. Už na jeho začiatku sme dokázali súpera nalomiť. Potom už len nabaľovať gólový náskok.“

Nič nepodcenili, výborne sa bavili

V piatom kole uzatváral tabuľku SEHA GSS ligy Lovčen Cetinje. Prišiel do Prešova a Tatran veru mal čo robiť, aby o tri gól vyhral. Niečo podobné sa ale s Partizanom neopakovalo.

„Nevravím to prvý raz, ale stále platí, že nadnárodná liga je vyrovnaná. Veď taký Lovčen naostatok prehral s Croatiou iba o jediný gól. Čiže momentálne postavenie v tabuľke veľkú rolu ozaj vždy nezohráva. Na každého súpera si treba dať pozor, do každého zápasu ísť s maximálnym nasadením. My sme s takým proti Belehradu hrali. Nič sme nepodcenili, i preto výrazne vyhrali. Teší nás i fakt, že spolu s nami sa hádzanou výborne bavili diváci. Tí boli znovu skvelí. My sme im ponúkli niektoré technické, gólmi zakončené parády, oni zase nešetrili hlasivkami.“

Znova doma, tentoraz s bieloruským Brestom

Na divácku podporu spolieha slovenský majster aj v ďalšom zápase SEHA GSS ligy. Pozajtra zavíta do Prešova bieloruský HC Meškov Brest.

„V Breste sme v prvom kole vyhrali. Nuž a že vtedy nešlo o žiadnu náhodu, hodláme dokázať i v desiatom kole na domácej pôde. Pravda, tento súper je už z inej kategórie než súčasný Partizan,“ mienil T. Urban.

„V každom prípade i v tomto súboji bude našim cieľom jedine víťazstvo. S Brestom nás však čaká nielen ťažký, ale aj dôležitý zápas. Výhrou nad ním by sme sa značne priblížili k účasti vo Final Four nadnárodnej ligy, čo je jedným z cieľov nášho klubu.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.