Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešov získal v Žiline tri zlaté body

(Autor: TASR/Pavol Ďurčo)
Sportnet|Publikované 22. máj 2013 o 17:37

Futbalisti Tatrana Prešov vyhrali v predposlednom kole Corgoň ligy existenčný zápas v Žiline 1:0.

ŽILINA. V úvodnej časti zápasu spálili domáci niekoľko čistých gólových šancí. V 3. min poslal presnú strelu na prešovskú bránku spoza šestnástky Škvarka, ale Diviš dával pozor.

O pár sekúnd ušiel ten istý hráč po pravej strane, ale prihral za nabiehajúceho Picha. Stále v tretej minúte sa pokúsil v šestnástke strieľať Pich, ale netrafil dobre loptu.

V 7. min nevyužili domáci ďalšiu tutovku, tentoraz prihral Pichovi do šestnástky z pravej strany Majtán, ale žilinský hráč trafil vo vyloženej šanci do žrde.

Prešovčania hrajúci o záchranu mali v prvej polovici len zopár nepresných streleckých pokusov. Väčšinou museli odolávať útokom domácich, ti nepremenili ďalšiu tutovku v 22. min, kedy pekne vysunul Škvarka Majtána, ten chcel oblúčikom prekonať Diviša, ale nemieril presne.

V 34. min "žltozelení" pokračovali v nepremieňaní tutoviek, lopta prešla do šestnástky k Angelovičovi, ktorého pokus brankár vyrazil.

Zatiaľ čo Žilinčania zahodili asi päť čistých šancí, hostia využili hneď svoju prvú. V 36. min Krob zľava odcentroval a voľný Marcin hlavou otvoril skóre.

Udržali cennú výhru

Dve minúty po prestávke opäť pohrozili hostia, Ján Novák pálil sprava, Le Giang musel zasiahnuť. V 53. min po rohovom kope vystrelil tesne vedľa prešovský stopér Petráš.

Žilinčanom chýbala v druhom polčase ľahkosť, s ktorou sa dostávali v prvej polovici zápasu pred Divišovu bránku.

Hralo sa najmä v strede poľa, hostia sa postupne sústreďovali na bránenie jednogólového vedenia. V 74. min trafili domáci opäť žrď, tentoraz sa to podarilo Piačekovi, ktorý strieľal z asi 18 metrov.

Tri minúty pred koncom vystrelil z podobnej pozície striedajúci Čmelík, ale len tesne vedľa.

V závere sa Prešovčanom darilo držať loptu a kúskovať hru a odviezli si zo Žiliny dôležité tri body.

Na udržanie sa v súťaži im stačí v poslednom kole v priamom súboji o zotrvanie doma s Trnavou aj remíza.

Hlasy po zápase

Štefan Tarkovič, tréner Žiliny: "Boli sme jednoznačne lepší, asi vo všetkom. Lenže opäť sme inkasovali po ojedinelej situácii v našej šestnástke. Bohužiaľ, poviem to asi takto: v 20. minúte mohlo byť 4:0, na konci polčasu 5:1, na konci zápasu 8:1, ale my sme nedokázali streliť ani jeden gól. Preto sme prehrali."

Jozef Bubenko, tréner Prešova: "Pre nás je to cenné víťazstvo. V prvom polčase bolo vidieť, že domáci sú v pohode, prehrávali nás, zle sme bránili a iba šťastie nás ochránilo od toho, aby sme nedostali viac gólov. Snažili sme sa hrať na brejky a som rád, že po šiestich zápasoch som sa dočkal gólu v sieti súpera. V druhom polčase sme sa snažili, bojovali sme a napokon sme vyhrali aj vďaka športovému šťastiu, ktoré bolo na našej strane."

MŠK Žilina - 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:1)

Gól: 36. M. Marcin, ŽK: 65. Pečovský, 90.+ Guba - 67. Kolbas, rozhodovali: Kružliak - Vindiš, Borsányi, 1 632 divákov

Žilina: P. Le Giang - Mabouka, Piaček, V. Leitner, Ricardo Nunes - Paur (50. Barčík), Pečovský - S. Angelovič (83. Čmelík), Škvarka (62. Guba), Pich - T. Majtán

Prešov: Jakub Diviš - Bartek, P. Petráš, Jacko, Kolbas - Papaj (90.+ M. Poliaček), P. Lipták, Gergel, Krob - J. Novák (85. Kačala), M. Marcin (77. Jakovlev)

Poradie na konci tabuľky: 10. B. Bystrica 35 (27: 32), 11. Prešov 33 (21:40), 12. Trnava 32 (33:51).

Z programu 33. kola (nedeľa 26. mája o 17.30): Prešov - Trnava, B. Bystrica - Slovan