Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Štadión v Prešove nedávno zrekonštruovali. Hneď prvá zima priniesla problémy

Na streche štadióna došlo k strhnutiu bleskozvodu. (Autor: Korzár/M. Ivan)
Daniel Dedina|4. mar 2021 o 23:35

Strhnutý bleskozvod už opravili.

PREŠOV. Rekonštrukcia zimného štadióna v Prešove sa nezaobišla bez problémov.

Po odkrytí strechy zistili odchýlky pôvodnej projektovej dokumentácie a pôvodne avizovaná jedna sezóna dochádzania prešovských športovcov za ľadom do iných miest sa predĺžila na dvojnásobok.

Dnes už je štadión opäť funkčný. V novembri minulého roka prebehla kolaudácia prvej etapy rekonštrukcie za takmer 4,9 milióna eur.

V budúcnosti by mala byť zrealizovaná aj druhá etapa, ktorá má stáť ďalšie dva milióny eur.

Už po pár mesiacoch od znovuotvorenia štadióna sa vyskytli prvé problémy.

Po výraznom oteplení došlo k roztopeniu výdatnej snehovej pokrývky, čo spôsobilo strhnutie bleskozvodu na streche.

Prešovský zimný štadión prešiel v uplynulých rokoch kompletnou rekonštrukciou. (Autor: TASR)

Mesto: Ďalšie škody nevznikli

„Videl som, ako sa masy snehu valili a strhli stovky bleskozvodných pätiek a tyčí. Sústava je od pondelka minulého týždňa poškodená a postupne bleskozvody idú dole,“ citoval denník Korzár slová poslanca mestského zastupiteľstva Richarda Drutarovského.

Po viac ako týždni bolo vidieť na streche poškodené uchytenia, niektoré sa nachádzali na zemi a vedľa štadióna bola vytrhnutá časť drôtu.

Prešovská radnica poškodenie bleskozvodu zaznamenala.

„Na streche štadióna došlo k pohybu masy snehu vplyvom náhleho roztopenia. Vzhľadom k tvaru strechy a orientácii budovy k svetovým stranám pohyb snehu nebol rovnomerný. Žiadne ďalšie škody na štadióne nevznikli,“ povedal pre Sportnet hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek.

Uviedol tiež, že dodávateľ bezodkladne opravil bleskozvod na vlastné náklady.

„V súčasnosti prebieha návrh technického riešenia, ktoré umožní pohyb snehu na streche v rôznych smeroch v čase topenia, tak aby opätovne nedošlo k identickej situácii,“ dodal Tomek. 

Extraliga? Rokujú o návrhu memoranda

Hoci Prešov momentálne nemá seniorský hokejový tím, mestskí poslanci v úvode roka 2021 schválili 350-tisíc eur na dovybavenie štadióna, aby sa na ňom mohli hrať zápasy Tipos extraligy.

Spomínala sa možnosť, že by sa do Prešova mohli sťahovať hokejisti trojnásobného slovenského majstra HC´05 Banská Bystrica, ktorí v tejto sezóne hrávajú domáce zápasy vo Zvolene. Dlhoročný šéf klubu Juraj Koval to nepotvrdil, ale ani nevyvrátil.

„Aktuálne rokujeme o návrhu memoranda o spolupráci so záujemcom, ktorý chce dostať hokejovú extraligu do Prešova. Po podpise memoranda môžeme rozbehnúť verejné obstarávanie,“ doplnil Tomek pre Korzár.

Daniel Dedina sa venuje širokej škále športov, najčastejšie píše o slovenskom a svetovom futbale. V roku 2019 reportérsky pôsobil na majstrovstách sveta v hokeji i hokejbale, informoval o dianí na štyroch Medzinárodných maratónoch mieru.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
03:00
NHL - NHL
Colorado Avalanche vs. Arizona Coyotes
04:00
NHL - NHL
Los Angeles Kings vs. Vegas Golden Knights
04:30
NHL - NHL
San Jose Sharks vs. Anaheim Ducks
Kurzy prináša