Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov zdolal Kežmerok

Sportnet|Publikované 17. dec 2006 o 23:00

Prvá hokejová liga pokračovala stretnutiami 30. kola. Prešov - Kežmarok 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)Bol to kvalitný prvoligový zápas, v ktorom obaja

Prvá hokejová liga pokračovala stretnutiami 30. kola.

Prešov - Kežmarok 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Bol to kvalitný prvoligový zápas, v ktorom obaja súperi siahli až na dno svojich síl, napriek tomu, že v ňom nepadlo veľa gólov. O výsledku sa rozhodlo prakticky už v prvej tretine. Dvadsaťsedem sekúnd pred koncom prvej časti dal Troliga druhý gól Šarišanov, ktorý sa nakoniec ukázal ako rozhodujúci, lebo v zostávajúcom priebehu dokázali hostia už len korigovať.

Góly: 14. Zavacký, 20. Troliga - 23. Hopjak. Rozhodovali: J. Marušin - R. Bednár, Gavalier, vylúčení: 13:14, navyše Drotár (Kežmarok) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 736 divákov.

Spišská Nová Ves - Ružomberok 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

Spišiaci začali akoby sa nemohlo nič stať, no takmer na to doplatili. Ružomberok začal agresívne, nebojácne i keď náhodne dal dva góly. Domáci potom zvýšili tlak, nasadenie, dôraz a do záveru prvej tretiny dali tri góly. Líder prvej ligy v druhej a záverečnej tretine už hral v dobrom tempe, kontroloval vývoj zápasu, pripojil ďalšie góly a nad obetavo hrajúcim Ružomberkom zaslúžene vyhral.

Góly: 21. a 46. Koky, 14. Novák, 18. L. Sax, 20. Ondov, 27. T. Sax - 1. a 52. Pohanka, 8. Gažo, 30. Bartík. Rozhodovali: Druga - R. Vojtek, Pavela, vylúčenia: 4:9, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1050 divákov.

Humenné - Trebišov 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Góly: 25. Bodnár, 56. Boháč, 59. Findura, 59. Karčák - 32. Penksa, 40. Pohorelský. Rozhodovali: P. Grečko - Gajan, M. Grečko, vylúčení: 12:11, navyše Soták 10 min za nešportové správanie, Štekláč 10 minút za napadnutie zozadu, Kočerha 5+DKZ - Učník trest v hre, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 286 divákov.

V zemplínskom derby mali hostia dlho na dosah prekvapenie, lebo ešte v 55. min viedli. V rozpätí troch minút však trikrát inkasovali a odchádzali smutní. O streleckej aktivite domácich v tretej tretine svedčí aj pomer striel 26:2.

Zostávajúce výsledky: Prievidza - Piešťany 1:7 (0:2, 0:3, 1:2). Góly: 45. Raveiský - 2., 45. H. Ručkay, 39., 55. Galko, 7. Učeň, 33. Strapák, 35. R. Kolník. Topoľčany - Nové Zámky 6:2 (2:0, 0:2, 4:0). Góly: 11. a 60. Náhlik, 1. Lauko, 42. Klačanský, 49. Káčer, 56. Bosák - 31. Pupák, 40. Andraščík. P. Bystrica - Trnava 6:2 (3:2, 1:0, 2:0). Góly: 1., 9. Kublický, 18. Ižvolt, 24. Koleda, 55. Kašo, 59. Martinka - 12., 19. Feranec. Senica - Ružinov 5:2 (0:1, 3:1, 2:0). Góly: 30. Hanták, 33. Šimek, 37. Salajka, 54. Blanár, 60. Bohunický - 14. L. Lauko, 25. Huntata. Detva - B. Bystrica 2:4 (1:0, 0:2, 1:2). Góly: 3. a 59. Korčok - 24. a 54. Dian, 37. Macejka, 45. Ondruška.