Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešov zaplatil za výhru v Hlohovci krutú daň...

Sportnet|Publikované 19. nov 2006 o 23:00

Prešov Tréner hádzanárov Tatrana Prešov pred cestou do Hlohovca sa silnými rečami neoháňal. Skôr apeloval, aby jeho zverenci súpera v ničom

nepodcenili. Zobrali zápas dôslednejšie ako ten ostatný na súperovom ihrisku v Topoľčanoch, kde favorit iba remizoval. Tentoraz tatranci v Hlohovci žiadne prekvapenie nepripustili. Že, súpera doslova prevalcovali, podčiarkuje rekordná výhra vonku o 22 gólov.

"Treba povedať, že pod takúto výhru sa podpísala aj absencia kľúčových hráčov Hlohovca. Najmä odchod ľavej spojky Mysaryka, ktorý si veľmi dobre rozumel s F. Zaťkom na krídle. Citeľne však domácim chýbali aj maródi Struhár a Cibuľka," športovo uznal tréner víťazných Prešovčanov Roman Lamač. Lenže ani Tatran nehral kompletný. Doma ostali na dlhší čas vyradení zranení Kozlov a M. Urban. Tumidalský cestoval s nedoliečeným zranením ruky. "A to nie je všetko. V zápase nám Hlohovčan Laho nešetrne zranil Huňadyho. Uštedril mu takýto úder do tváre, po ktorom nasledovala síce červená karta, ale náš hráč po ňom v zápase skončil! S otrasom mozgu, nalomenou lícnou kosťou, problémami s nosom. To všetko zistili v považskobystrickej nemocnici, do ktorej sme zašli cestou späť, lebo Huňady sa cítil veľmi zle." Čo sa to vlastne deje? Najprv na zákrok súpera doplatil Kozlov, v Topoľčanoch protihráč vyradil surovým zákrokom M. Urbana (obaja sa podrobili operácii ramena), na tvári zranili Pekára, v Hlohovci zase Huňady. Je to stále iba náhoda? Ozývajú sa aj názory, že na Prešov sa chce každý vytiahnuť, akoby závidiac podmienky v klube pritom súperi vyrukujú aj s takýmito zákrokmi. Hoci je súčasná hádzaná tvrdý šport, zákernosti by v nej nemali mať miesto. "Takto to naozaj vnímame. Aj naši súperi v európskych pohároch hrajú tvrdo, ale likvidačných zákrokov ako v domácej súťaži toľko nevidno. Okrem Huňadyho si svoje užil na pivote T. Mažár. Tiež Pekár. V Topoľčanoch mu rozbili tvár, v Hlohovci si to odniesla zase ruka... Čo z toho, že domáci Laho a Salvata videli červené karty, keď nám skoro dokaličili hráčov." A to v stredu hrá Tatran dôležitý zápas základnej časti extraligy s Považskou Bystricou... "Na tento zápas myslíme od záverečného hvizdu súboja s Hlohovcom. Tumidalského a Čoreja sme v ostatnom zápase šetrili. Dúfam len, že T. Mažár a Pekár budú do stredy v poriadku. Uvidíme, čo ukážu ďalšie vyšetrenia v prípade Huňadyho."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.