Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Prešov zaknihoval prvý výhru v SEHA Leaugue

Radoslav Antl bol hnacím motorom Tatrana i najlepším strelcom zápasu s Meškovom. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 1. okt 2012 o 00:00

Prvý zápas, prvá výhra Tatrana.

Slovenský majster po tom, čo v prvom kole do Prešova nepricestoval Metalurg Skopje, svoj prvý domáci zápas v SEHA League odohral už v zase viac vynovenej Tatran Handball Aréne.

PREŠOV. Po vyrovnanom úvode a prehranom prvom polčase Tatran Prešov zaknihoval v treťom kole nadnárodnej SEHA League prvú výhru.

Vicemajster Bieloruska, sobotňajší súper slovenského šampióna, HC Meškov Brest bol pre Tatran Prešov značnou neznámou. Akurát sa vedelo, že v tíme má Lotyšov, čerstvo získaných Chorvátov i známeho dánskeho „špílmachra“ Henrika Knudsena.

„Teraz je nám už všetkým jasné, s kým sme mali do činenia,“ vyriekol po záverečnom hvizde kapitán Tatrana Prešova a v zápase s Brestom s jedenástimi gólmi najlepší strelec zápasu, Radoslav Antl.

„Pred začiatkom sme ale nevedeli, aký súper k nám príde, aký herný štýl, aké obranné systémy preferuje. Informácií o ňom sme mali málo a takto to napokon aj v úvode duelu na ihrisku vyzeralo. Brest nás pravdupovediac prekvapil. Začal vysunutou obranou s veľmi rýchlym prechodom do útoku. Predovšetkým nimi sme boli spočiatku zaskočení.“

Druhý polčas takticky prekopali

Skúsený hádzanársky „harcovník“ na margo druhého, už podstatne vydarenejšieho polčasu v podaní prešovského Tatrana uviedol.

„Po poznatkoch z prvého polčasu nám bolo jasné, že ak začneme osobne brániť dánskeho legionára Henrika Knudsena na strednej spojke HC Meškov, ak dokážeme v druhom ustrážiť aj ľavú, výborne strieľajúcu ľavú spojku hostí Prakapeniu, potom máme reálnu šancu na obrat. Pravú stranu nemal takú silnú ako ľavú, preto sme tomu prispôsobili organizáciu našej obrany. Pravú zámerne trochu súperovi vypustili. Pozor sme si museli dávať hlavne na návraty do nášho obranného zoskupenia. Pri návratoch sme striedali aj dvoch hráčov, čo rýchly súper využíval a trestal gólmi, keď sa súperovi hráči, aj v trojici, dosť ľahko dostávali pred našich gólmanov. Takže i to bolo treba po prestávke dať do poriadku. Z takýchto vecí si musíme zobrať ponaučenie a v ďalších zápasoch sa podobným už musíme vyhýbať.“

Na Ferka Boháča nezabudli

Pravdou je, že Tatran v úvode sezóny nezastihla optimálna forma. Ani s Brestom nezačal ideálne, no v druhej časti okrem zlepšeného výkonu diváci kvitovali aj úžasnú snahu strhnúť víťazstvo na svoju stranu.

„Iste, iné než výhru v prvom domácom zápase sme si nepripúšťali,“ konštatoval R. Antl. „Prehrať v Cetinje, ktoré šlo výkonnostne nahor, nie je žiadnou hanbou. Napriek tomu každého z nás mrzela, preto sme ju túžili pri najbližšej príležitosti odčiniť. Zápas so silnými Bielorusmi sa nám podarilo vyhrať. Iste, za týmto cieľom sme sa hnali na ihrisku. čo nám sily stačili. Tie do nás ale vlievali aj skandovaním, aj v čase, keď nám to nešlo, skvelí prešovskí diváci. Aj ich pričinením sa nám podarilo snahu korunovať, myslím, zaslúženou výhrou. Hľadisko síce nebolo plné, ale atmosféra v Tatran Handball Aréne bola ozaj skvelá. Prvá výhra v novom ročníku nadnárodnej ligy nepatrí iba klubu, mužstvu, ale aj nášmu bývalému spoluhráčovi, brankárovi Ferkovi Boháčovi, ktorý v deň zápasu s Brestom, presne pred rokom, tragicky zahynul pri automobilovej nehode. S chlapcami sme boli predpoludním na jeho hrobe v Kostoľanoch nad Hornádom, podvečer hrali aj na jeho počesť.“

Minútou ticha si pamiatku mladého hádzanára, reprezentanta, uctili minútou ticha pred otvorením stretnutia Prešov - Brest.

ico

Tatran Prešov – Meškov Brest 40:36 (16:19)

PREŠOV. Premiérový zápas druhého ročníka nadnárodnej ligy na domácej pôde slovenský majster zvládol s bieloruským nováčikom SEHA Legue HC Meškov Brest až zmenenou a lepšou hrou po zmene strán. Štvrťhodinu sa mužstvá „ťahali gól na gól“, potom šli až do štvorgólového vedenia hostia. Prešov síce zrovnal na 16:16, ale gól už do polčasového hvizdu nedal, a tak s trojgólovým náskokom odchádzali do kabíny Bielorusi. Tatran po prestávke zmenil taktiku. Mužstvo burcoval Antl, hru režíroval výborne hrajúci Radčenko, strelecky s pridali Rábek, Petro, Číp. V 37. minúte sa Prešov znovu ujal vedenia, získal náskok a ten si udržal do konca.

Zostava a góly Prešova: Verkič, Krupa – Rábek 7, Marušák, Hrstka1/1, Mi. Urban 1, Krok 1, Kristopans 3, Sobol, Radčenko 6, Tumidalský, Číp 4, Guzy 1, Pejovič, Antl 11/3, Petro 5. Najviac gólov za Brest: Prakapenia a Tatarin po 7, Knudsen 6. Pokutové hody: 6/4 – 2/1. Vylúčení: 2 - 3. Rozhodovali: Cindrič a Gonzurek (obaja Chorvátsko). Divákov: 1807.

leš

Súvisiace články