Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešov zabojuje o jedinú miestenku do Ligy majstrov

Peter Hatalčík tvrdí, že najprv je nevyhnutná maximálna koncentrácia na prvý zápas. (Autor: Ján Leško)
Sportnet|Publikované 30. aug 2013 o 22:00

Hádzanárska sezóna sa iba rozbieha, no pred deväťnásobným šampiónom krajiny je už prvé vrcholné podujatie.

Hádzanárska sezóna 2013/2014 na Slovensku sa iba rozbieha, no pred deväťnásobným šampiónom krajiny je už prvé vrcholné podujatie. V Tatran handball arene štartuje dnes kvalifikácia o postup do skupinovej fázy Ligy majstrov.

PREŠOV. V druhej kvalifikačnej skupine budú dnes a zajtra súperiť o jedinú postupovú miestenku AEK Atény, Dinamo Minsk, Besiktas JK Istanbul a organizáciou turnaja poverený Tatran Prešov.

Prvý semifinálový zápas odohrajú dnes od 15.30 h bieloruský HC Dinamo Minsk a grécky A.E.K. Atény. Druhé semifinálové stretnutie prvého hracieho dňa obstarajú slovenský majster Tatran Prešov a turecký Besiktas JK Istanbul.

Jeho začiatok je stanovený na 18. hodinu. Tento zápas rozhodujú Španieli Andreu Marin Lorente a Ignacio Garcia Serradilla.

Stretnutie o tretie miesto sa hrá zajtra od 15.30 h, finálový súboj o jedinú postupovú miestenku má stanovený začiatok o 18. hodine.

Postupové ambície majú všetci

Každý z kvarteta kvalifikačných súperov má postupové ambície. Pasovať niekoho do roly jednoznačného favorita skupiny by mohlo byť zavádzajúce.

Všetky tímy sa pripravujú na zápasy v Prešove s najväčšou vážnosťou. Gréci i Bielorusi pricestovali do metropoly Šariša už predvčerom, po nich dorazili do dejiska kvalifikácie aj Turci.

Tatran Prešov sa na víkendové súboje naladil v predohrávanej stredajšej premiére slovenskej extraligy, v ktorej doma zdolal bratislavský ŠKP o osemnásť gólov.

V tomto dueli ale nehrali zranené spojky Krok, Rábek, Sadovyi a duel pre zranenie členka nedohral ani Hruščák.

„Bolo by dobré, keby aspoň jeden, možno dvaja z tých dôležitých hráčov mohli v kvalifikácii hrať. Pravda, otázne je, v akej športovej forme by boli,“ mienil tréner Tatrana Prešov Peter Hatalčík, ktorý má predstavu, ako by situáciu riešil, ak by nebodaj ani jeden z menovaných hrať nemohol.

„Riešiť by som to musel tak ako v stredu proti ŠKP. Každý z tých, ktorí sú pre spojkový rad k dispozícii, hral chvíľu vľavo, v strede, či vpravo. Tu ale treba poznamenať, že pre našich chlapcov niečo také nie je ničím novým, ničím výnimočným. Máme tam dosť 'univerzálov', ktorí si vedia zastať miesto na rozličných spojkových postoch.“

Tatran a Besiktas sa videli v Doboji

Semifinálovým súperom Tatrana Prešov je Besiktas JK Istanbul, ktorého aj P. Hatalčík mal možnosť sledovať na nedávnom turnaji šampiónov v Doboji.

„Hovoriť o finálovej účasti bez toho, aby sme sa nebavili o Besiktasi, bolo by iluzórne,“ tvrdil kormidelník slovenského majstra.

„Mnohí si myslia, že už sme vo finále. Ja však tvrdím, že Turci majú kvalitné mužstvo s vysokým spojkovým radom, so štyrmi dvojmetrovými hráčmi v obrane, solídnymi brankármi. Prejsť cez Besiktas nebude ľahké, ani v náznaku nesmieme nič podceniť. Práve naopak. Na tento súboj sa musíme maximálne koncentrovať. Samozrejme, veríme si a zápas chceme vyhrať. Dúfam, že to vyjde a od toho sa bude vyvíjať všetko ďalšie. Už to, že každý z našich súperov chcel kvalifikačný turnaj usporiadať, svedčí o tých najvyšších ambíciách. Ak sa 'papierové' prognózy naplnia a do finále by sme postúpili vedno s Dinamom Minsk, narazili by sme na veľmi silného protivníka. Bielorusi káder po minulej sezóne výrazne obmenili. Vyskladali ho zo skúsených reprezentantov viacerých krajín, vedie ho tréner slovinskej reprezentácie. Dinamo hrá dynamickú, rýchlu, nátlakovú hádzanú. Čiže podobnú, akú sa snažíme forsírovať aj my. Ak narazíme na seba vo finále, v takom prípade to určite bude veľmi zaujímavá hádzaná. Samozrejme, či už dnes alebo zajtra, v každom prípade sa spoliehame nielen na vlastné sily, ale i na podporu hľadiska. Fanúšikovia prešovskej hádzanej neraz dokázali vytvoriť v nej elektrizujúcu atmosféru. Nuž teda verím, že taká bude i počas tohto, verím, že úspešného víkendu.“

Vstupenky na oba hracie dni, teda na dva zápasy, sa predávajú za 6 eur. Dnes i zajtra ich budú ešte predávať v pokladni pri hlavnom vstupe do THA od 14. hodiny.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.