Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešov vyzve futsalového Goliáša

_novy|Publikované 5. máj 2016 o 22:00

Prešovskí futsalisti privítajú v druhom semifinálovom zápase play-off 1. slovenskej ligy Slov-Matic FOFO Bratislava.

Prešovskí futsalisti privítajú dnes večer v druhom semifinálovom zápase play-off 1. slovenskej ligy Slov-Matic FOFO Bratislava. V domácom prostredí sa proti obhajcovi a najväčšiemu favoritovi na opätovný zisk titulu chcú pokúsiť o prekvapenie.

PREŠOV. Semifinále najvyššej slovenskej futsalovej súťaže je v plnom prúde. V oboch prípadoch sa zatiaľ presadzujú favorizované bratislavské celky.

Kým Slov-Matic FOFO vedie nad FK Prešov 1:0 na zápasy, Pinerola nad Nitrou už 2:0 a od finále ju delí jediné víťazstvo.

Prešovčania podľahli suverénovi slovenských paluboviek uplynulej dekády v prvom dueli na jeho pôde 2:8.

Vzhľadom na okolnosti to ale nebol žiaden debakel. Východniari sa v hlavnom meste predstavili s torzom pôvodného kádra, bez množstva zranených hráčov. Šancu preto dostali aj talentovaní mladíci.

„Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Hrali sme v tempe, so súperom sa nám darilo držať krok. Vypracovali sme si šance, dvakrát sme vyrovnali, gól na 2:4 sme inkasovali v poslednej minúte. Po prestávke sa už výraznejšie prejavil nedostatok skúseností takto zloženého mužstva, nestačili sme ani kondične. V tejto fáze stretnutia sa naplno prejavila sila Slov-Maticu, jeho hráči boli jasne lepší. Pre nových hráčov v našom drese to bola veľká škola. Napriek prehre ukázali, že by sme sa časom mohli o nich oprieť,“ vrátil sa ešte k prvému semifinálovému zápasu Dušan Michalčík, manažér FK Prešov.

Vrátiť sériu ešte raz domov

Sila Šarišanov stúpa v domácom prostredí. Aj keď ani v druhom zápase, s úvodným výkopom dnes o 20.00 hod., sa nič nemení na tom, že v pozícii jasného favorita bude bratislavský celok, Prešovčania sa nemienia vzdať bez boja.

„Verím, že nám do kádra pribudnú niektorí hráči, ktorí nemohli vycestovať na prvý zápas. Múdrejší budeme až po poslednom tréningu. Samozrejme, chceme zabojovať o víťazstvo. Bolo by krásne, keby sa nám v tejto sérii podarilo ešte raz vrátiť na domácu pôdu,“ jasne definoval Michalčík ambíciu zdolať svojho súpera.

Ak by sa to naozaj podarilo, pre Slov-Matic by to bola vôbec prvá prehra v aktuálnom ročníku.

O tom, aké sú celkové ambície mužstva, či ich nejako súčasné hráčske absencie pozmenili, špekulovať nechcel.

„Chceme sa pokúsiť o pozitívne prekvapenie proti Slov-Maticu. To je aktuálne prvý a základný cieľ. Pokiaľ by to nevyšlo, určite sa budeme usilovať o zisk tretieho miesta. Na to ale teraz vôbec nemyslíme, najdôležitejší je vždy najbližší zápas. A to je v našom prípade ten dnešný. Potom môžeme rozmýšľať, čo bude ďalej,“ dodal prešovský manažér.

Autor: _novy

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.