Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešov vytiahol k mužom dorastencov

Šimon Michniewicz. Krídelník Tatrana (s loptou) seniorský debut okorenil premiérovým gólom. (Autor: elev)
Sportnet|Publikované 19. mar 2012 o 23:00

Druhý deň po štvrťfinále Pohára EHF s Magdeburgom nastúpili hádzanári Tatrana Prešov aj na prvý štvrťfinálový duel play–off extraligy proti Topoľčanom.

Druhý deň po elektrizujúcom prvom štvrťfinále Pohára EHF s bundesligovým SC Magdeburg nastúpili hádzanári Tatrana Prešov na domácej palubovke aj na prvý štvrťfinálový duel play–off slovenskej Tipos extraligy proti Topoľčanom.

PREŠOV. Vypredaná Mestská hala zažila v sobotu zaťažkávaciu skúšku. V nedeľu prišlo na zápas slovenskej extraligy Tatran Prešov – HK Topoľčany do domovského stánku prešovských hádzanárov niečo vyše päťsto divákov.

Prešovčania po namáhavom súboji s Magdeburgom nastúpili na zápas s Topoľčanmi vo výrazne pozmenenom zložení. „Voľno“ si vybral aj hlavný tréner Djordje Rašič. Taktovku zveril svojmu asistentovi a zároveň šéftrénerovi mládeže v Tatrane Prešov Ivanovi Pompošovi.

Ten nemal k dispozícii oddychujúcich Verkiča, Antla, Radčenka, Kukriku. Len do hľadiska prišli maródi Tumidalský, Marušák a Drobňák.

Na druhej strane sa ale v zeleno-bielom objavili dorastenecké nádeje, brankár Matej Vernarský, pivot Marek Páleš a na krídle Šimon Michniewicz.

Obaja debutanti v poli sa zapísali aj do streleckej listiny zápasu, ktorý vyhral Prešov o trinásť gólov. Sedem záverečných minút seniorskej extraligy si užil aj gólman Vernarský.

Starších šetrili, mladí sa nestratili

„Najvyťaženejší hráči zo soboty v nedeľu oddychovali. Kopčo, Mažár či Kristopans síce proti Topoľčanom nastúpili, ale pravdu povediac, aj ich som sa snažil šetriť. S tým, že podľa dohody, šancu dostali hráči z našej dorasteneckej základne,“ uviedol na margo extraligového duelu kouč Tatrana Prešov Ivan Pompoš.

„Podľa mňa si mladíci svoje miesta v zostave zastali. Pravdou ale je, že určitú nezohranosť so staršími spoluhráčmi bolo trochu cítiť. Dôležité je, že do štvrťfinálovej série play–off sme vstúpili podľa očakávania víťazne. Šancu dostali aj talenty. Aj to je cesta, ktorú Tatran v práci s mládežou razí. V nedeľu debutovali traja dorastenci, príležitosť v prvom tíme iste časom dostanú aj ďalšie prešovské hádzanárske nádeje.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.