Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov vyšiel opäť strelecky naprázdno

Jozef Adámik. Priznal, že prvý gól išiel na jeho tričko. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 23. sep 2012 o 22:00

Už to aj prešovských corgoňligových futbalistov srdí, že si ich podávajú kade – tade v súvislosti s ich streleckou impotenciou.

Už to aj prešovských corgoňligových futbalistov srdí, že si ich podávajú kade– tade v súvislosti s ich streleckou impotenciou. Zaumienili si, že tieto „ohováračky“ ukončia a hotovali sa na to už naposledy v Žiline. Majster nevyhral v predošlých štyroch vystúpeniach, a tak sa zdalo, že by túto indisponovanosť obhajcu titulu mohli naši využiť. Lenže všetko zostalo po starom a stále platí, že poslať loptu do siete súpera hlavne v jeho prostredí je pre Tatran veľký problém.

PREŠOV. Veď naposledy skóroval na ihrisku rivala v 3. kole (v Trenčíne).

Pod Dubňom východniari podľahli rozdielom triedy 0:3. Bolo to kruté? „Bolestivé určite,“ poznamenal stručne Jozef Adámik.

Podľa neho zápas vôbec nebol taký jednoznačný, ako sa to objavilo v televíznom šote a ani hostia neboli takí bezzubí.

„Naša hra nebola vôbec zlá, bezfarebná, ale o výsledku rozhodli niektoré chyby, ktorých sme sa nevyvarovali.“

Už v 4. minúte domáci viedli, pričom im k tomu značne dopomohlo zaváhanie hostí. Lopta sa ocitla práve medzi Adámikom a Kolbasom.

Prv menovaný sebakriticky priznal, že zaváhal, lebo ju mal odkopnúť. „Trafil som ju tak, že spadla pred Žilinčana a ten ju poslal do našej brány.“

Pritom si Prešovčania hovorili, že nesmú rivalovi umožniť, aby sa skoro ujal vedenia a dostal sa na koňa. No predsa sa tohto predsavzatia nedržali.

„V ďalšom priebehu sme mali loptu na kopačkách, kontrolovali sme hru, pričom domáci sa upokojili a boli si vedomí náskoku. Žiaľ, žiadnu akciu sme nedotiahli do vyrovnania.“

Herne dobre, výsledkovo zle

Šarišania mali niektoré sľubné pokusy (Krajník, Marcin, Kolbas). „Boli i prieniky, chýbal nám iba kúsok šťastia. Naozaj to nebol katastrofálny futbal v našom podaní, ale vpredu sme sa nedostali k tomu, aby sme hostiteľov uzemnili.“

Po zmene strán tiež hostia nepoľavili v aktivite, ale druhý gól ich zlomil. „Bola to štandardka, strelec to dobre trafil, hoci nie prudko, navyše tam vbehol domáci stopér a trošku koženú lízol, takže to bolo ťažko chytateľné, hoci to bol tiež lacný gól. Akurát tretí zásah Žiliny bol po peknej akcii.“

Prešov dokázal, že vie futbal hrať, ale chce to viac ťahov, najmä vonku, kde absentujú razantnejšie akcie. Inak, tréner Červenkov urobil niektoré korektúry v zostave, v ktorej sa ukázal aj navrátilec Jakovlev, ale osoh to neprinieslo.

“Po hernej stránke sme toto vystúpenie zvládli azda najlepšie, ale kiksy nás odsunuli na vedľajšiu koľaj,“ dodal Jozef Adámik.

Tento týždeň budú mať Prešovčania nabitý, už v stredu ich čaká osemfinále pohára s Ružomberkom o 16.30. V ňom by si chceli napraviť chuť.

„Azda to strelecky konečne vyjde. Pohár je niečo iné, hrá sa na jeden zápas, pokiaľ ho zvládneme, ideme ďalej. Musíme hrať zodpovedne a v koncovke sa presadiť.“Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.