Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešov v SEHA GSS lige nezastavil ani Brest

Svetislav Verkič. Text k foto: V prešovskej bráne proti Brestu zákrokmi čaroval. (Autor: frk)
Sportnet|Publikované 14. nov 2013 o 23:00

Tatran Prešov si upevnil vedúcu pozíciu v aktuálnej tabuľke SEHA Gazprom South Stream Legue.

Nadnárodná liga sa stredajším stretnutím desiateho kola v prešovskej TATRAN handball arene prehupla do odvetných súbojov základnej časti.

PREŠOV. Súperom slovenského hádzanárskeho šampióna bol bieloruský vicemajster HC Meškov Brest. Tatran Prešov i v tomto dueli pokračoval v úspešnom ťažení.

Z desiatich doterajších zápasov tretieho ročníka nadnárodnej ligy slovenský majster osem vyhral. Akurát s chorvátskymi tímami sa mu nedarilo. Prehral vonku s vicemejstrom krajiny Nexe Našice i úradujúcim majstrom RK Croatia Záhreb.

Spontánny potlesk odmenou

Posledný zápas prvej časti súťaže i prvý odvetnej odohral Tatran Prešov v domácom prostredí. Srbský Partizan Belehrad zdolal po skvelom výkone celého mužstva trénera Petra Hatalčíka rekordným rozdielom dvadsaťsedem gólov, inkasoval ich pritom iba devätnásť. Nad Meškovom Brest vyhral Prešov o deväť gólov.

V oboch týchto zápasoch základom úspešných výsledkov bola dobrá obrana a za ňou výborný brankár. Smerom dopredu zase boli platné rýchle protiútoky, nápadité kombinácie, efektívne, neraz aj efektné zakončenie dobre natrénovaných útočných akcií.

Prešovskí hádzanári opäť hrou bavili hľadisko. Ľudia v ňom ešte pred záverečným hvizdom povstali a spontánnym potleskom odmenili ďalší kvalitný výkon Tatrana.

„Veverkov“ skvelý výkon

„Brest má dobré mužstvo. V prvej časti súťaže sme síce v Bielorusku vyhrali, predpokladali sme ale, že odveta bude ťažká. Preto bola príprava na ňu ozaj dôkladná. Detailne sme analyzovali hru HC Meškov, individuálne činnosti tých najnebezpečnejších hráčov naštudovali. Dôraz sme teda položili na dôsledné bránenie a rýchly prechod do protiútokov. Dostali sme iba dvadsaťdva gólov, čo prezrádza, že obrana fungovala spoľahlivo a rovnako aj útok,“ povedal na margo zápasu Svetislav Verkič, brankár a vari najväčšia hviezda Tatrana Prešov.

„Vyhrali sme veľmi dôležitý súboj, ktorý nás posunul zase bližšie k účasti vo Final Four SEHA GSS ligy 2013/2014.“

Zákroky „Veverku“, ako familiárne spoluhráči oslovujú srbského legionára medzi prešovskými žrďami, vzbudzovali obdiv fanúšikov a rešpekt súperov. V dresoch Brestu hrá viacerom hráčov s koreňmi na Balkáne. Zrejme aj z tohto poznania pramenil istý výkon S. Verkiča.

„Pravdou je, že mnohých z nich som poznal. Nie je však podstatné, či je niekto zo Srbska, Chorvátska, Macedónska či Bieloruska. Osobne sa na každý zápas s každým súperom, pripravujem rovnako. Pozerám videozáznam, analyzujem spôsoby streľby jednotlivých hráčov. Na základe toho potom komunikujem so spoluhráčmi v obrane, ktorý kút budú kryť oni a ktorý bude môj. Ak vyjdú v zápase prvé tri – štyri dobré spolupráce, brankár je úspešný a potom to už v ďalšom priebehu toho–ktorého zápasu už ide ľahšie. Toto je aj prípad nášho úspešného súboja s Brestom.“

Prešov hrá dnes (18.) v Topoľčanoch

Prešovskí hádzanári si zatiaľ výborne počínajú v nadnárodnej lige. V tejto súťaži sú prví, rovnako však aj v slovenskej extralige. Kým v SEHA GSS lige čaká Tatran najbližší zápas doma budúcu stredu v Tatran handball arene s Nexe Našice, v domácej súťaži už dnes nastúpi pred televíznymi kamerami na zápas v Topoľčanoch.

„Tak ako nie sú ľahké zápasy v nadnárodnej lige, tak určite nie ľahký zápas nás čaká dnes v Topoľčanoch,“ tvrdil pred odchodom do dejiska zápasu S. Verkič.

„Zápas s Brestom nám dal zabrať. Takže prvoradé bude dobre sa zregenerovať, následne sa sústrediť na súpera, ktorý sa s Tatranom Prešov v domácom prostredí dozaista vynasnaží vypnúť k maximálnemu výkonu. V druhom kole extraligy sme doma nad Topoľčanmi vyhrali len o jediný gól (28:27). Vieme, že to tam nebudeme mať ľahké, avšak o ničom inom ako o našej výhre pred cestou za týmto súperom ani neuvažujeme.“


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.