Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešov v predstihu víťazom českej extraligy

Sportnet|Publikované 15. mar 2009 o 23:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skHádzanári Tatrana Prešov majú po sobote v klubovej vitríne ďalší primát. V tejto sezóne už vyhrali Slovenský pohár, z

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Hádzanári Tatrana Prešov majú po sobote v klubovej vitríne ďalší primát. V tejto sezóne už vyhrali Slovenský pohár, z ciele naplnili aj postupom zo skupinovej fázy Ligy majstrov do osemfinále Pohára víťazov pohárov. K tomu všetkému, dve kolá pred koncom českej Zubr extraligy sa stali definitívnymi víťazmi je základnej časti.

PREŠOV. O úspešnej obhajobe rozhodla vzájomná konfrontácia aktuálne najlepšieho slovenského a českého mužstva. V prešovskej Tatran handball aréne vo výbornom zápase svoju suverenitu aj v Zubr extralige potvrdil Tatran Prešov. HC Gumárny Zubří po výbornom výkone vyprevadil výhrou o úctyhodných sedemnásť gólov.

Nechcete, tu máte...

Už dávnejšie sa v hádzanárskych kuloároch pošuškávalo, že Česi Slovákov vo svojej súťaži už nechcú. Proti prešovskej účasti aj v treťom ročníku, podľa našich informácií vraj vehementne namietalo práve Zubří. Keď nás nechcete, tak my vám ukážeme, akoby by si boli pred zápasom povedali prešovskí hádzanári. Do jedného hrali naplno, ani na okamih sa nešetrili. Hoci nie všetko vychádzalo, takmer zaplnenú halu naplnili spokojnosťou. Jedným z prešovských ťahúňov v zápase bol pivot Tomáš Mažár. "Teší, že po Lige majstrov a PVP ľudia opäť zaplnili Tatran handball arénu. Patrí sa povedať, že Zubří prijalo hodenú rukavicu. Hralo rovnako ak my tempo hádzanú. Takáto, keď sa akcie v rýchlosti prelínajú na jednu i na druhú stranu, padá veľa gólov, sa divákom páči. Základ náš presvedčivého víťazstva sme položili už v prvom polčase. Za výbornou obranou vynikajúco chytal Kubo Krupa. Šance sme pomerne s vysokou úspešnosťou premieňali. V druhom polčase, keď náš náskok ešte narástol, snažili sme sa hrať a baviť ľudí v hľadisku. Čo sa týka motivácie, nahecovaní sme veru boli poriadne. V Zubr extralige nás porazilo, samozrejme zatiaľ, jedine Zubří. Chceli sme teda ukázať, kto je pánom aj v tejto súťaži. Vrátiť prehru aj s úrokmi."

Pred koncom aj parády

S konkrétnou gólovou métou ale prešovskí hádzanári do kľúčového súboja podľa T. Mažára nešli. "Nie, o nejakom konkrétnom rozdiele reč ani nebola. Vraveli sme si, že dáme im toľko, koľko sa do nich zmestí. S takýmto predsavzatím sme šli na palubovku. Začali sme to naplno, no v nedeľu nás čakal zápas slovenskej extraligy, takže bolo treba sily rozložiť. Tým, že sme mali výbornú obranu, brankára, rýchle prechody do útoku, dosť sme si nahrali. Ku koncu sa už nemuseli naháňať, ale predvádzať aj technické parády."

Krupov ako maku

Brankár Tatrana Prešov Jakub Krupa prišiel do tímu slovenského majstra práve zo Zubří. Dobre si pamätá aj jedinú prehru Prešova v súťaži. "Vtedy som prišiel s novým mužstvom do prostredia, kde som hádzanársky rástol, kde to mám veľmi rád a kde ma mnoho ľudí pozná. Osobne sa ani mne zápas nevydaril. Nastúpil som premotivovaný. Navyše, mal aj veľkú trému. Odveta v Tatran handball aréne bola už o niečom inom. Koncentroval som sa na čo najlepší výkon. Že sa mi darilo, bolo i tým, že hráčov Zubří dôverne poznám. Tréma, o ktorej som hovoril, je už dávno preč. Obaja súperi sa zaslúžili o perfektnú hádzanú. Škoda, že nad podobnými súbojmi v budúcnosti visí veľký otáznik." V drese Zubří hral Štěpán Krupa, ktorý trikrát prekonal Jakuba Krupu. Nuž sme vyzvedali, či ide azda de o príbuzného prešovského gólmana. "A viete, že je to moja nejaká vzdialená família," pousmial s J. Krupa. "Nositeľov tohto mena v Zubrí sa hádam ani nedá spočítať. Tam je skorom každý s každým rodina. Ale vidíte, ak o niečo ide, tak sa nepoznáme," s úsmevom skončil pozápasovú debatu prešovský Krupa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.