Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešov v Poľsku skúšal hráča zo Španielska

Sportnet|Publikované 19. aug 2008 o 22:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk Po deviatich dňoch sa včera vrátila domov výprava hádzanárov Tatranu Prešov. Začiatkom minulého týždňa

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Po deviatich dňoch sa včera vrátila domov výprava hádzanárov Tatranu Prešov. Začiatkom minulého týždňa vstúpil slovenský hádzanársky majster do bojov o prestížnu trofej na medzinárodnom Sparkassen Cupe 2008 v Nemecku. Odtiaľ sa mužstvo trénera Rastislava Trtíka presunulo na dva zápasy do Poľska. Potom už na tradičné dva prípravné súboje do Karvinej.

PREŠOV. Na Sparkassen Cupe obsadenom špičkovými bundesligovými i zahraničnými celkami Prešovčania svoju púť skončili v základnej skupine, hranej v Rotenburgu. V prvom zápase podľahli neskoršiemu finalistovi MT Melsungen 29:37, tretiemu tímu švédskej ligy Ystad IF tesne 32:33 a druholigovému Bergischer HC 38:39.

Zdravotné ťažkosti gólmanov

Mužstvo z prešovskej Tatran handball arény narazilo už v úvode na silný MT Melsungen. "Ten hral v podstate v domácom prostredí. Veď ešte prednedávnom v Meirotels - Halle hrával svoje bundesligové zápasy," ozval sa nám po presune do Česka manažér Tatranu Prešov Radim Hansel. "Do stavu 9:9 sme sa so súperom striedali vo vedení. Potom nám však Nemci gólovo ušli. Sťaženú pozíciu sme mali predovšetkým v tom, že naši brankári neboli úplne v poriadku. Meluš začal turnaj v Rotenburgu po rekonvalescencii operovaného kolena. Kaminský mal zase problémy s členkom. Ani jeden z nich teda nemohol objektívne podávať obvyklé výkony. Napriek prehre naše mužstvo zlý dojem nezanechalo." V tomto zápase hral Prešov v zostave: Meluš, Kaminský - Pekár 6, Tumidalský 4, Marušák, Radčenko 3, M. Urban, T. Huňady 2, T. Mažár 2, Dudáš 2, Geci, Kozlov 6, Fuňak 4, Mokriš. "V zápase so Švédmi bol vývoj iný. Súperi sa striedali vo vedení, hra bola vyrovnaná do samého konca. Rozhodujúci gól sme inkasovali v posledných sekundách duelu." Prešov: Meluš, Kamniský - Pekár 2, Tumidalský 2, Marušák, Radčenko 5, M. Urban 1, Huňady 2, Mikéci, Dudáš 5, T. Mažár 2, Geci, Kozlov , Fuňak 4, Mokriš. Stretnutie s druholigovým Bergischerom HC, ktorý má ambíciu postúpiť do bundesligy, Prešovčania rozohrali dobre. "Viedli sme už o sedem gólov. Polčas vyhrali o tri. V závere súper doťahoval, po našich chybách vyrovnal a znova pár sekúnd pred koncom nám dal víťazný gól," okomentoval posledné vystúpenie na Sparkassen Cupe 20008 manažér Tatranu Prešov. "Škoda, že nás, zdôrazňujem, z objektívnych dôvodov, nepodržali naši gólmani."

Zdolali majstra aj vicemajstra

Keďže do ďalších turnajových bojov postupovali len víťazi štyroch štvorčlenných skupín, výprava prešovských hádzanárov sa presunula do Poľska, kde odohrala ďalšie dva prípravné stretnutia. Prvé v Lubine s miestnym Zaglebie, aktuálnym poľským vicemajstrom, minuloročným účastníkom Ligy majstrov, v ktorej zdolal aj silný SG Flensburg - Handewitt na jeho pôde. Tatran po polčase 16:19 nakoniec vyhral 32:28 v zostave: Meluš, Kamniský - Pekár , Michal Nowak 10 (Poliak, ľavá spojka, v minulej sezóne hrajúci prvú španielsku ligu, ktorého Prešovčania hodlajú angažovať), Marušák, Tumidalský 5, Radčenko 2. M. Urban 1, Huňady, Mikéci 3, Dudáš, Geci 2, Kozlov 1, Fuňak, Mokriš 8. V druhom zápase na poľskom zemí bol súperom Prešova viacnásobný bieloruský majster Meškov. Tatran vyhral 34:30 (17:13). Pekár 3, Marušák 1, Tumidalský 3, M. Urban 1, Huňady 3, Mikéci 6, Dudáš, T. Mažár, Geci 3, Kozlov 5, Mokriš 7, Fuňak 2.

Súboje šampiónov pre Slovákov

V pondelok dorazili Prešovčania do Karvinej. Po dvoch zápasoch v Tatran handball aréne pred odchodom do Nemecka, cestou odtiaľ naplánovali dva odvetné prípravné duely s českým majstrom HC Baník Karviná. Pondelňajší podvečerný skončil výhrou slovenského majstra 30:29 (13:16). "Začiatok patril domácim. Viedli 2:0, 5:2. Potom sa však naši chlapci dostali do tempa a zásluhou krásnych nahrávok nášho hrajúceho asistenta trénera Radčenka ťažili góly. Postupne náskok zvyšovali a viedli až o sedem gólov. V zápase dostali šancu všetci hráči. Aj brankár Maroš Popčák, ktorý za nami pricestoval do Karvinej. Prešov: Meluš, Počák - Kozlov 1, Mokriš 4, Fuňak 3, Dudáš 3, Geci, T. Mažár 1, Pekár, Tumidalský 6, Radčenko 3, M. Urban, Huňady 6, Mikéci 2, Marušák 1. Druhý zápas bol na programe včera predpoludním. Prešov vyhral aj v ňom, tentoraz 37:32 (21:19) - góly Tatranu: Fuňak 7, Tumidalský 3, Marušák 1, Radčenko 3, M. Urban, Huňady 5, T. Mažár 3, Geci, Dudáš 4, Kozlov 3, Mokriš 8.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.