Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Prešov v Corgoň lige málo dáva aj dostáva

Ján Papaj nabáda k väčšej odvahe smerom dopredu. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 12. sep 2012 o 22:00

Podľa Jána Papaja reprezentačná pauza prišla vhod, lebo v kádri bolo dosť zranených jednotlivcov.

PREŠOV. Ak neberieme do úvahy zdecimovanú Trnavu, tak medzi najmenej produktívne tímy v Corgoň lige patrí v doterajšom priebehu práve Prešov (vedno s B. Bystricou). Sedem gólov v ôsmich meraniach síl je naozaj nedostatočná vizitka.

Na druhej strane teší, že iba tri tímy inkasovali menej gólov ako naši. Hráči tvrdia, že jeden aj druhý typický rys pramení z herného prejavu.

Ján Papaj popri tom, že má okolo seba samý babinec (okrem dcérky Natálie mu manželka Katarína porodila nedávno ďalšie dievčatko Nikol), myslí na nastávajúce futbalové povinnosti. Podľa neho reprezentačná pauza prišla vhod, lebo v kádri bolo dosť zranených jednotlivcov.

Okrem toho si kolektív dobíjal baterky a to, že nebol na programe žiadny prípravný zápas, celkom privítal, lebo partiu 1. FC Tatran čaká v ďalšom priebehu nielen liga, ale aj pohár.

Na margo toho, čo by mal tím zlepšiť po prestávke, riekol: „Hráme skôr zo zabezpečenej obrany, dostávame sa pomenej do šancí, a preto strieľame aj málo gólov. Preto musíme byť odvážnejší smerom dopredu.“

Zvlášť vonku treba pridať v ofenzívnom ostrí, aby sa viacerí zapájali do útočných akcií a podpora prišla aj zozadu.

„Ani doma neboli výkony oslnivé, ale získali sme body, a tak treba v tejto úspešnosti pokračovať.“

Aj on dosiaľ nezaťažil konto brankárov a patrí medzi tých, čo sú na gólovej čakačke. „Verím, že to tiež príde, hráčovi sa potom ľahšie dýcha.“

Inak, v tíme nie je dosiaľ ani jeden čo len dvojgólový borec, a to tiež o mnohom vypovedá. „Ešte dobre, že nám vypomáhajú nechtiac súperi svojimi vlastencami. Lenže my sa musíme uchytiť a verím, že sa nájde aj nejaký strelec.“

Zvýšiť konkurenciu

Tréneri aj funkcionári hľadajú cestičky na oživenie klímy, a preto sa v tábore ukázali nielen cudzinci, ale i Slováci. Mravec sa už zo skúšky porúčal, Zošák sa vrátil do šatne. Takže možno v nastávajúcom derby v sobotu bude zostava aj máličko obmenená.

„Konkurencia je potrebná, už som sa vyjadril, že káder nie je široký a súci hráči sa zídu na skvalitnenie hry,“ poznamenal rodák z Liptova, ktorý sa ale hotuje na tradičné derby so srdcom Prešovčana.

„Po toľkých rokoch, čo som tu, vnímam duel s Košicami ako prestížny. Verím, že potešíme fanúšika a po dlhšom čase nad Košicami vyhráme.“

Tím MFK je na tom až prekvapivo dobre, čo je zásluha trénera Kozáka. Ten dal Košičanov dokopy, o ich hre idú dobré zvesti hlavne preto, že si počínajú technicky, kombinačne.

„Liga je vyrovnaná a je aj nečakané, že susedia sa vyhupli tak vysoko. Urobíme ale všetko pre to, aby sme im zrazili hrebienok.“

Tatranci si musia dať pozor na niektorých jednotlivcov, hlavne strelca Škutku, ktorý dal poltucet zásahov a je na druhej priečke medzi kanoniermi. „Je nutné ustrážiť ho, naozaj je rozbehnutý. Želám mu to, ale dúfam, že sa proti nám nepresadí,“ vyjadril želanie Ján Papaj.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.