Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešov už preladil na hernú časť prípravy

Z vody do haly. V Chorvátsku si hádzanári užili tréningového drilu i šantenia vo vode. Teraz už opäť zarezávajú v hale. (Autor: jale)
Sportnet|Publikované 29. júl 2013 o 22:00

Necelé tri dni voľna dožičil tréner Peter Hatalčík svojim zverencom po návrate zo sústredenia na chorvátskom ostrove Krk.

Pri Jadrane vyvrcholila kondičná časť prípravy hádzanárov Tatrana Prešov na sezónu 2013/ 2014.

PREŠOV. Včera podvečer odštartovala herná časť prípravy tréningom v domácej Tatran handball arene.

Pokračovať bude dnes ďalšími tréningovými jednotkami. Zajtra odcestuje výprava slovenského majstra na medzinárodný turnaj do poľských Kielcov.

V Chorvátsku mal tréner Tatrana Prešov v príprave devätnásť hráčov. Doma ostal zranený Mi. Urban.

Necestovala ani nová akvizícia Prešovčanov, spojka V. Sadovij, ktorý mal povinnosti v ukrajinskej reprezentácii.

Na medzinárodný turnaj do Poľska, ktorého organizátorom je šampión našich severných susedov, tretí tím ostatného Final Four Ligy majstrov ViVe Targi Kielce.

Pozvánka na prestížny turnaj v dňoch 1.-3. augusta, ktorého ďalšími účastníkmi sú nemecký bundesligový Goppingen a bieloruský Meškov Brest, je pre deväťnásobného slovenského šampióna poctou už druhý raz v rade.

Tatran Prešov odohrá otvárací zápas turnaja v Kielcoch vo štvrtok 1. 8. o 17. hodine stretnutím s bundesligovým Goppingenom. 0 19. h sa stretnú Kielce s Brestom.

V piatok 2. augusta nastúpi Prešov proti bieloruskému Brestu a domáce Kielce proti Goppingenu.

V sobotu 3. 8. o 11. hodine otvorí posledný turnajový deň zápas Brestu s Goppingenom. O 13. hodine medzinárodný turnaj vyvrcholí duelom Kielcov a Prešova.

Doma so Záporožím a Mielcom

Po tejto prvej hernej previerke Tatrana Prešov prídu na rad ďalšie prípravné stretnutia. Na stredu 7. 8. o 18. hodine je už potvrdený zápas medzi Tatranom Prešov a ukrajinským Motorom Záporožie.

Je však možné, že tento klub pricestuje na Slovensko skôr a tak by sa títo súperi mohli stretnúť v prípravnom dueli aj deň vopred, teda tiež 6. augusta, tento termín ale zatiaľ ostáva otvorený.

Dvojzápas s poľským Stal Mielec je naplánovaný v THA na 12. augusta so začiatkami o 11. a 17. hodine. Odvety v Mielci sú na programe 18. 8. s rovnakými začiatkami zápasov.

Kvalitný turnaj v Bosne a Hercegovine

V druhej polovici augusta mali prešovskí hádzanári letieť na medzinárodný turnaj do Moskvy: Ten ale organizátori, Čechovskí medvedi, zrušili. Tatran Prešov však má aj iné ponuky na zahraničné turnaje.

Prešovčania zvažujú účasť na Turnaji majstrov v Bosne a Hercegovine, ktorý organizuje Sloga Doboj v termíne 20. - 24. 2013.

Štartovať by tam mala reprezentácia Bahrajnu, francúzsky Dunkerque, turecký Besiktas Istanbul, slovinský klub Pivovarna Laško Celje, Borac Banja Luka z BaH, srbská Vojvodina Novi Sad a domáca Sloga Doboj.

V talóne má slovenský hádzanársky šampión ešte pozvánku z poľského Zabrze.
Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.