Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešov ukázal v Mielci dve svoje tváre

Sportnet|Publikované 18. aug 2013 o 22:00

Príprava slovenského hádzanárskeho majstra na sezónu 2013/2014 vrcholí.

Príprava slovenského hádzanárskeho majstra na sezónu 2013/2014, ktorú Tatran Prešov otvorí kvalifikačným turnajom o postup do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov v domácej Tatran handball aréne 31.8 -1.9. 2013, vrcholí.
.
MIELEC. Minulý týždeň odohral Tatran Prešov po dva prípravné zápasy v jeden deň s mužstvom poľskej Ekstraklasy Stal Mielec.

V pondelok na domácej palubovke vyhral nad Poliakmi obidva zápasy. V odvete na poľskej pôde po výhre v prvom zápase, v druhom Tatran už výkon z prvého súboja nezopakoval. Mielec vrátil Prešovčanom prehru aj s miernym úrokom.

Stal Mielec – Tatran Prešov 27:33 (13:17)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa – Rábek 1, Hruščák, Krzysztofik 1, Hrstka 2, Kristopans 4, Radčenko 1, Tumidalský 1, T. Urban 4, Číp 2, Guzy 4, Pejovič 1, Sadovyi 1, Antl 10, Petro 1.

Toto stretnutie mal slovenský majster jasne pod kontrolou od úvodného hvizdu domácich arbitrov. Stal sa iba pokúšal dotiahnuť sa gólovo na Tatran. Márne, Prešov po kvalitnom výkone, vychádzajúcom z dobrej obrany, spoľahlivých zákrokov Verkiča v bráne, i nápaditej hre v útoku, presvedčivo vyhral.

Stal Mielec – Tatran Prešov 36:28 (20:15)

Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič – Rábek 2, Hruščák, Krzysztofik 2, Hrstka 4, Kristopans 3, Radčenko, Tumidalský, T. Urban 4, Číp 1, Guzy 1, Pejovič 3, Sadovyi 2, Antl 3, Petro 3.

Prešov začal s pozmeneným „základom“ aj iným herným spôsobom. Vstup do zápasu mu ale nevyšiel. Tatran sa neuchytil ani po ďalších korektúrach trénera P. Hatalčíka v zostave. V druhom dueli prešovská obrana mala značné medzery, hosťom to nešlo ani v útočnej fáze. Tak ako slovenský majster začal zle, rovnako zle sa preňho z hľadiska výsledku aj zápas skončil.

„Mužstvo ukázalo svoje dve tváre,“ stroho konštatoval P. Hatalčík. „Ukázalo sa i to, že tento tím ešte nezvláda hru, keď ho súper dostane pod väčší tlak.“

Formu šli ladiť do Doboja

Do začiatku kvalifikácie o hlavnú skupinovú fázu Ligy majstrov ešte nejaký čas na doladenie formy ostáva.

Tatran Prešov sa o to pokúsi na TV turnaji majstrov v Doboji, v Bosne a Hercegovine, na ktorý odcestovala výprava prešovských hádzanárov už včera.

Slovenský majster štartuje na tomto prestížnom medzinárodnom podujatí, hranom pod záštitou vlády Republiky Srbskej – Bosny a Hercegoviny v skupine B, kde jeho súpermi budú francúzsky vicemajster Dunkerque, srbský šampión Vojvodina Novi Sad a domáca Sloga Doboj.

V skupine A hrá reprezentácia Bahrajnu, turecký Besiktas Istanbul, Laško Celje a Borac Banja Luka. Prešovčania hrajú v stredu s Dobojom, vo štvrtok s Novim Sadom a v piatok s Francúzmi z Dunkerque.

Zápasy o konečné umiestnenie sú na programe v sobotu 24. augusta.

Po návrate bude príprava hádzanárov Tatrana Prešov na kvalifikačný turnaj Ligy majstrov pokračovať v domácom prostredí.

V piatkovom Korzári sme nedopatrením nesprávne uviedli semifinálové dvojice kvalifikačného turnaja v Prešove, za čo sa čitateľom ospravedlňujeme.

V piatok 31. augusta sa v Tatran handball aréne stretnú AEK Atény s Dinamom Minsk a Tatran Prešov s Besiktasom Istanbul. Víťazné tímy zabojujú o jedinú postupovú miestenku do hlavnej skupinovej fázy Ligy majstrov v nedeľu 1. septembra.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.