Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov tri roky v Humennom neprehral, dnes však favoritom nie je

Sportnet|Publikované 25. okt 2002 o 22:00

Humenné/Prešov - Extraliga volejbalistov má dnes na programe 4. kolo, v ktorom sa stretnú dvojičky. Znamená to, že volejbaloví priaznivci na východe

sa dočkajú prvého derby v tejto sezóne, keď od 18. hodiny privíta Chemes Humenné VK PU Prešov.

Humenčania odštartovali súťaž vydarenými výsledkami, patrí im tretia priečka a to sa podľa trénera Štefana Zbura prejavilo aj na nálade v družstve. "Posledné úspechy cítiť, na chlapcoch sa aj na tréningoch odzrkadľuje pohoda a chuť do hry. Nijako však neprežívame, že ideme hrať s Prešovom, je to zápas ako každý iný, nevyniká pre nás mimoriadnou prestížnosťou. Akurát príprava sa mierne upravila, lebo sa nehrá v piatok, ale iba jeden zápas v sobotu."

Chemes s Prešovom nevyhral v lige už tri sezóny, ale podľa papierových tabuľkových prognóz vstupuje do zápasu ako favorit. "Ja by som to takto nevidel, je to vec osobného názoru. Napokon, výsledky vzájomných zápasov v posledných rokoch hovoria niečo iné, aj keď som podrobne štatistiky našich vzájomných stretnutí neskúmal," opatrne konštatoval humenský tréner. Mal by mať k dispozícii kompletný káder, bez zdravotných výpadkov. Na adresu Romana Špačka, ktorý pribudol počas týždňa do prešovského tábora, Š. Zbur poznamenal: "Špaček je skúsený hráč, myslím, že bude pre Prešovčanov prínosom, jeho hru však poznáme a myslím, že by nás nemal prekvapiť."

V podobnom tóne sa pred zápasom vyjadril aj kormidelník VK PU Prešov Richard Vlkolinský. "Napĺňa sa to, čo som hovoril už skôr, teda, že úvod ligy je pre nás vlastne prípravným obdobím, keď sa ešte zohrávame. Do zostavy nám pribudol Roman Špaček, teda mám tretieho smečiara, ale na druhej strane, Miro Hrivnák má zlomenú nohu, a tak disponujem len dvoma blokármi. Na tréningoch stále pracujeme hlavne na zdokonaľovaní činností, ktoré nás trápia v zápasoch a poviem pravdu, špeciálne sme sa na Humenné nepripravovali. Nevnímam tento súboj ako mimoriadne prestížny, niežeby sme nechceli uspieť, ale skôr myslíme ďalej."

Fakt, že vysokoškoláci v posledných sezónach vozili spod Vihorlatu pravidelne body, tiež nie je doménou. "Tieto štatistické úvahy ani neregistrujem, s chalanmi sme sa na túto tému nebavili. Dosť sa narozprávam na trénigoch o dôležitejších veciach... Ak však mám hovoriť o kvalitách súpera, Humenné je už prakticky dva roky pospolu a nepochybne je v zohratosti a stabilizácii kádra ďalej ako my. Ukazuje sa, že v tomto ročníku bude najmä doma veľmi silné. Nikde však nie je napísané, že tam neuhráme dobrý výsledok," uzavrel R. Vlkolinský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.