Prešov spasil remízu na Slovane v predposlednej minúte

Prešovský gólový hrdina, legionár Ashiru Olansunjanmi.
Prešovský gólový hrdina, legionár Ashiru Olansunjanmi. (Autor: SITA)
TASR|17. sep 2016 o 21:58

Tatran remizoval v 9. kole Fortuna ligy v Bratislave 1:1.

BRATISLAVA/PREŠOV. Futbalisti Tatrana Prešov vybojovali v 9. kole Fortuna ligy na bratislavských Pasienkoch mimoriadne cennú remízu so Slovanom 0:1.

Skóre otvoril v 65. minúte legionár de Kamps, za Tatran vyrovnával v predposlednej minúte Nigérijčan Ashiru Musefiu Olansunjanmi.

Prešovčania sú s piatimi bodmi na 11. mieste ligovej tabuľky. Strelili svoj druhý gól v sezóne, vôbec prvý na ihriskách súperov.

Vyrovnali po rohovom kope

Favorizovaní domáci si dlhé úvodné minúty nevedeli vytvoriť gólovú šancu. Až v 20. minúte nabehol na center Scheta Tubonemi, ale jeho prudká strela bránu hostí minula.

O dve minúty zopakovala podobnú situáciu, tentoraz hlavičkou, dvojica Rigo - Soumah.

V 27. minúte pohrozil prízemnou strelou Rigo, ale prešovský brankár Talian bol pripravený.

V 39. minúte z takmer 35 metrov Olansunjanmi "natiahol" domáceho brankára Muchu, ktorý loptu iba vyrazil na rohový kop.

Slovan sa napokon gólovo presadil až v 66. minúte, keď po faule Streňa umiestnil De Kamps loptu z priameho kopu pod brvno prešovskej bránky.

Minútu pred koncom riadneho hracieho času z druhého rohového kopu hostí ale vyrovnal Olansunjanmi.

Hlasy po zápase

Ivan Vukovanovič, tréner Slovana: "Sme veľmi sklamaní z výsledku a z toho, že sme prišli o body. Hru sme kontrolovali, mali sme vysoké držanie lopty. Vytvorili sme si aj viacero šancí. Pri ich premieňaní išlo o individuálnu kvalitu hráčov. Pokračujeme však ďalej v našej práci, budeme sa snažiť zvládať aj takéto zápasy. Keď ich však niektorí hráči nebudú schopní zvládať, budeme to riešiť."

Stanislav Varga tréner Prešova: "Prišli sme s tým, že Slovan je po domácej prehre s Myjavou pod veľkým tlakom a to by sme mohli využiť. Podarilo sa. V závere sa k nám priklonilo šťastie a dali sme vyrovnávajúci gól. Dúfam, že bod, ktorý sme získali, chlapcom pomôže. Na tréningu makajú na sto percent. Hovoril som, že futbal im to niekedy vráti."

Slovan Bratislava - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (0:0)

Góly: 65. de Kamps - 89. Olansunjanmi.

Rozhodoval: Glova, ŽK: Soumah - Dzurík, Streňo, Olansunjanmi, 500 divákov.

Slovan: J. Mucha - Ligeon, Saláta, Sekulič,Burnet - Rigo, De Kamps - Schet, Soumah (76. Čavrič), De Sa (63. Cléber) - F. Oršula.

Prešov: Talian - Petko, Bartek, Dzurík, Streňo - D. Leško, Jacko, Micherda, Olansunjanmi - Katona (59. Rolinc), Tubonemi (69. Kačala).

Tabuľka

1. Žilina                        9          7          1          1          22:8     22

2. Podbrezová             9          5          4          0          9:2       19

3. Ružomberok            9          5          2          2          22:12   17

4. Myjava                    9          5          2          2          9:7       17

5. Slovan                     9          4          2          3          12:12   14

6. Trnava                     9          2          5          2          13:12   11

7. Senica                      9          3          2          4          10:10   11

8. Michalovce              9          3          2          4          6:12     11

9. Trenčín                    9          3          1          5          13:17   10

10. Zl. Moravce           9          1          3          5          9:15     6

11. Prešov                   9          1          2          6          2:15     5

12. D. Streda               9          0          4          5          8:13     4

Domov»Sportnet na východe»Prešov spasil remízu na Slovane v predposlednej minúte