Prešov - ŠKP Bratislava 36:30 v 1. zápase semifinále play off

TASR|22. apr 2006 o 21:55

Prešov 22. apríla (TASR) -

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 36:30 (20:11)

Najviac gólov: Pokopylo 9/2, Čorej 7, Gruca 5 - Dudáš 6, Tarhai 6/1, Mikéci 4. Rozhodovali: Karlubík, Struhár, vylúčení: 10:7, ČK: Pekár - Dudáš obaja za tri vylúčenia, 7 m hody: 5/4 - 3/2, 635 divákov

Na zápasy: 1:0

Hoci bol jasným favoritom Prešov, predsa len sa čakalo, že Bratislavčania ho v prvom polčase viac potrápia. Nestalo sa, opak bol pravdou. Domáci sa presadili už z prvého útoku v 15. sekunde Pokotylom a hoci hostia ešte v tej istej minúte vyrovnali po strele Volenticsa, v ďalšom priebehu už ovládli dianie na palubovke východniari. Viedli 5:2, neskôr 7:4, policajtom sa v polovici prvého dejstva síce podarilo vyrovnať na 7:7, no bol to len záblesk. Hoci vzápätí Prešovčan Huňady nepremenil sedmičku, Šarišanov to nevyviedlo z tempa. V ich bránke vynikal spoľahlivý Bražnyk, v útoku sa Prešovčania presadzovali z protiútokov, no darilo sa aj pivotovi Čerejeovi, Na opačnom konci sa utápali v kope útočných nepresností hosťujúci hráči. Po výmene strán hostitelia výrazne poľavili, naopak, v šatni súpera bolo zrejme umývanie hláv. Policajti využívali diery v domácej obrane a z náskoku zeleno-bielych aj čosi ukrojili. 15 minút pred koncom bolo odrazu len 24:20. Tréner majstra František Šulc si následne zobral oddychový čas. Ani po ňom sa hra domácich výrazne nezlepšila, no stačilo to aspoň na udržanie ich bezpečného náskoku.