Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešov si vezie z Trenčína cenný bod

Jakub Diviš bol veľkou oporou Tatrana. (Autor: SITA)
TASR|Publikované 6. apr 2013 o 17:40

V zápase 25. kola futbalovej Corgoň ligy remizoval Tatran Prešov v Trenčíne 1:1.

TRENČÍN. Úvod stretnutia bol trošku vlažný, neskôr sa však zápas rozbehol. Pomohol tomu gól v 9. minúte, ktorým sa Trenčania dostali do vedenia.

Kubíkov center z ľavej strany z voleja umiestnil excelentne do siete Mazan.

Dobrý futbal mohol gradovať gólovo opäť v 23. minúte, kedy sa zrodili v krátkom slede dve šance. Najskôr sa z bezprostrednej blízkosti nepresadil opäť Mazan a na druhej strane zachytil výkop svojho brankára Novák, ale sám seba vytlačil zo streleckého uhlu. Jeho následný pokus nebol tak presný.

V 27. minúte mohli Trenčania premeniť na druhý gól efektne nacvičený signál štandardnej situácie, ale po Mazanovom zrazenom zakončení vyťahoval Diviš loptu z hranice bránkovej čiary v poslednej chvíli.

Trenčín šance nevyžil a v 32. minúte prišiel trest v podobe vyrovnania. Odrazenú loptu poslal milimetrovo presnou strelou ľavačkou do pravého horného rohu Volešákovej brány Gergel.

Trenčín nedal penaltu ani nadvakrát

Úvod druhého polčasu priniesol vyrovnanú hru. Prešovčania si začali viac veriť smerom dopredu, čo akoby naštrbovalo kombinačnú hru domácich, ktorá začala viaznuť.

Z priamočiarych akcií ostalo len pri chabých pokusoch Štefánika či Kubíka, ktoré bránu Diviša vôbec neohrozili.

Prvý vážny vzruch nastal až v 70. minúte, keď Petráš zrazil v pokutovom území Kubíka a nariadená bola penalta.

Tú Lobotka nepremenil, ale čiarový rozhodca signalizoval zlé postavenie hráčov a pokutový kop sa musel opakovať.

Tentoraz si loptu na biely bod postavil William, ale aj jeho strelu Diviš bravúrne vychytal.

V 77. minúte sa oprel do lopty spred hranice šestnástky Da Silva, avšak tvrdý projektil sa odrazil od ľavej tyče brány Prešova.

Zápas sa dohral v nervóznom duchu, ale Prešov vybojoval v Trenčíne cenný bod v boji o záchranu.

Hlasy po zápase

Adrián Guľa, tréner Trenčín: "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Prvý polčas bol z našej strany solídny napriek tomu, že súper vyrovnal pekným gólom. Dobre sme kombinovali a dostávali sme sa do dobrých pozícií v zakončení. Po polčase sme si povedali, keďže je stav 1:1, musíme nájsť riešenie, ako súpera zdolať. Mali sme k dispozícii dvojitú penaltu, trafili sme aj tyčku. Zápas sme mohli zlomiť a aj sme ho mali zlomiť, ale odišlo nám tempo hry jej kúskovaním. Zlyhali sme v efektivite a stratili sme dva body."

Ladislav Totkovič, tréner Prešova: "Čakali sme, že úvod bude ťažký. V Trenčíne treba vždy prečkať úvodný tlak domácich, ale nám sa to nepodarilo. Veľmi nám pomohlo vyrovnanie. Chlapci začali cítiť, že so zápasom sa dá niečo spraviť. Mohli sme vyhrať, ale aj prehrať. Napokon sa zápas skončil remízou a dúfam, že tento bod nás nakopne a opadne z nás záchranárska nervozita."

AS Trenčín - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:1)

Góly: 9. Mazan - 32. Gergel.

Rozhodoval: Valášek, ŽK: Mazáň, Kubík, Čogley - Brezinský, Marcin, Poliaček, Petráš, Diviš, 2 040 divákov

Trenčín: Volešák - Čogley, Da Silva, Bednárik, Mazáň - Mazan (79. Frimmel), Štefánik, Lobotka, Baez (86. Ďuriška) - Kubík William (74. Holúbek)

Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Petráš, Brezinský, Krob - Papaj (80. Hruška), Gergel, Poliaček, Lipták - Marcin, Ján Novák (88. Jakovlev).