Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prešovčanky si v Trenčíne takmer zavarili

Lucia Gubiková. V Moste bola veľkou oporou Iuventy. (Autor: ra)
Ján Leško|Publikované 12. nov 2017 o 16:05

Hádzanárky ŠŠK Prešov úlohu favoritiek splnili s poriadne odretými ušami.

PREŠOV. Spoločná slovensko– česká MOL liga žien mala na programe zápasy desiateho kola.

Hádzanárky ŠŠK Prešov cestovali na zápas do Trenčína v roli favorita. Tú napokon splnili, zápas vyhrali, avšak s poriadne odretými ušami.

Mladé družstvo prešovských hádzanárok patrí k príjemným prekvapeniam MOL ligy.

Zväčša mladé hráčky ŠŠK Prešov pod vedením trénera Dušana Daniša síce ešte stále zbierajú skúsenosti, výkonnostne však evidentne vyrástli.

Dokonca, už si poradili so súperkami aj na ihriskách takých favoritov, akými boli Sokol Poruba, či potom Slavia Praha.

V aktuálnej tabuľke figurujú na štvrtom mieste, iba bod za treťou Šaľou a druhými Michalovcami a štyrmi za prvým Baníkom Most.

Trenčín - Prešov 26:28: fotogaléria

12.11.2017

Výhru museli vydrieť

Aj tieto fakty pasovali pred zápasom s aktuálne jedenástym v MOL lige HK AS Trenčín do pozície jasného favorita.

Pod hradom Matúša Trenčianskeho sa už schyľovalo k veľkému prekvapeniu. Domáce už–už siahali na druhú interligovú výhru.

Prešovčanky ale v pravú chvíľu zabrali a v posledných minútach duelu obrátili nepriaznivý vývoj skóre a nakoniec o dva góly vyhrali.

„Dievčatá nenadviazali na výkony, ktoré ich zdobili v predošlých úspešných zápasoch. V Ostrave i v Prahe sme ich podložili hlavne výbornou prácou družstva v obrane. Žiaľ, to už v Trenčíne neplatilo. Predovšetkým v prvom polčase nám to v obrane absolútne nefungovalo. Po zmene strán to bolo už síce o čosi lepšie, ale stále to nebolo ono. Ešte šťastie, že v koncovke sme to nejako uhrali a zápas vyhrali. Faktom ale ostáva, že okrem výhry a toho, že dievčatá dokázali skóre na samom konci otočiť, s predvedenou hrou spokojní byť vôbec nemôžeme,“ uviedol na margo vydretej výhry prezident ŠŠK Prešov Peter Šutran.

Body áno, spokojnosť nie

Nejaké to zakopnutie mladého prešovského tímu sa v podstate dalo očakávať. Otázkou bolo, aké dve senzačné výhry na pôde veľkých favoritov dokáže stráviť v stretnutí v tabuľke s tretím od konca.

„Pochopiteľne, toho sme si boli v klube vedomí. Do Trenčína sme určite nešli s hlavami niekde v oblakoch, ale s určitou pokorou. Nakoniec, tak ako do každého iného zápasu. Dievčatám to ale na ihrisku nešlo. Dozaista, každá z nich veľmi chcela, no iba snaha na kvalitný výkon zďaleka tentoraz nestačila. Nemôžem opomenúť jednu skutočnosť. Naším šťastím bolo, že po prestávke to za sebou zavrela naša brankárka Lucka Gubiková. Na jej výkon, aspoň sčasti, potom pred koncom nadviazali hráčky v poli a výsledok sa dostavil. Body sme získali, ale k spokojnosti s nimi máme ďaleko.“

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.