Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov sa vyšvihol na čelo SEHA ligy

Jakub Krupa znova patril k oporám Tatrana. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 6. okt 2013 o 22:00

Slovenskému hádzanárskemu šampiónovi sa v SEHA Gazprom South Stream League darí.

Po piatich neúplných kolách sa Tatran Prešov po výhre nad čiernohorským majstrom RK Lovčen Cetinje vyšvihol na špicu tabuľky tejto nadnárodnej súťaže. Za ním nasledujú Vardar Skopje, Croatia Záhreb, Metalurg Skopje, Nexe Našice, Vojvodina Novi Sad, Meškov Brest, Lovčen Cetinje, Partizan Belehrad a Borac Banja Luka.

PREŠOV. Výhra Tatrana nad Lovčenom sa očakávala. Prešov, predovšetkým po ostatnej výhre a výbornom výkone v predošlom kole proti Vardaru v macedónskom Skopje, bol pasovaný do roly favorita.

Že v SEHA GSS lige slabé mužstvá nehrajú, dokazujú i mnohé prekvapujúce výsledky. Úvod tretieho ročníka signalizuje väčšiu vyrovnanosť tímov, pričom aktuálne postavenie v tabuľke ešte nemusí vystihovať silu toho–ktorého klubu zo siedmich krajín v nej štartujúcich.

„Tušil som, že s Lovčenom to nebude ľahký zápas,“ tvrdil kormidelník deväťnásobného slovenského majstra Peter Hatalčík.

„Má dobre vyskladaný tím, ktorý u nás výborne bránil a navyše mu skvele zachytal gólman. O to sme to mali ťažšie. Zápas bol otvorený vlastne až do konca. My sme sa upokojili po získaní štvorgólového náskoku (30: 26) v druhom polčase. Ten sme síce v závere kontrolovali. Súper bol ale kvalitný a my sme mali ťažkú úlohu obhájiť plný bodový zisk.“

Zvládli ďalšiu ťažkú prekážku

Názor svojho trénera zdieľal aj brankár Tatrana Prešov Jakub Krupa. „Chystali sme sa na ťažkého súpera. Napokon v tejto súťaži je ťažký každý zápas. My sme v tomto týždni odohrali v poradí už tretí a sme radi, že naše mužstvo zvládlo i túto prekážku.“

Nuž a ťarcha medzi prešovským žrďami v nich ostala hlavne na tomto gólmanovi, keďže srbský legionár S. Verkič v dvoch predošlých zo zdravotných dôvodov chýbal a súboj s Lovčenom presedel na lavičke.

„V kádri Tatrana je stále dosť hráčov na to, aby jeden za druhého v prípade zranenia či choroby zaskočil. Pravdou je, že v Skopje proti Vardaru predo mnou vynikajúco pracovala celá obrana. Proti Lovčenu sa v nej už nejaké trhlinky našli. Hrať bez chýb sa ale nedá, hráči nie sú predsa nejaké stroje. Dnes so mnou hrala tak trochu aj konštrukcia brány. Je to teda aj o tom športovom šťastí, ktoré zvyčajne praje tým dobre pripraveným. Nuž a Tatran sa na Lovčen pripravil ozaj dobre. Preto si myslím, že vyhral celkom zaslúžene.“

Dobre chytal i asistoval

J. Krupa nielenže spoľahlivo hájil svoju svätyňu, ale na konto si pripísal aj nejaké gólové asistencie. V tomto prípade nahral najlepšiemu strelcovi zápasu, štrnásťgólovému R. Antlovi.

„Ak niečo chytím, či lopta sa ku mne dostane inak, vždy sa snažím o rýchlu rozohrávku. Viem, že na naše krídla sú útočné torpéda vždy naštartované. Môžem teda loptu hodiť aj naslepo, ale väčšinou sa mrknem, či v tom krídle nestojí brániaci hráč a potom to už hádžem. O tých prihrávkach do brejkov vravím, že brankár musí v zlomku sekundy vyrátať zložitejšiu rovnicu. Akým švihom, akou silou, akým oblúkom, akou presnosťou ju poslať za brániacu líniu súpera. Zvyčajne je to ale automaticky, keďže viem, že tie krídla dopredu po zisku lopty štartujú. Niekedy sa v tomto smere daria  'výpočty' viac, inokedy menej. Tentoraz to ale šlo celkom slušne,“ konštatoval po dueli s čiernohorským Lovčenom J. Krupa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.