Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešov sa víťazstvom rozlúčil aj so SEHA ligou

Tomáš Urban. Krídelník Tatrana chváli prešovské publikum. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 27. mar 2013 o 23:00

V SEHA League uzavrel slovenský majster základnú časť víťazstvom nad chorvátskym vicemajstrom RK Nexe Našice.

Už aj v druhej medzinárodnej súťaži prešovskí hádzanári dobojovali. V Pohári EHF dali parádnu bodku senzačnou výhrou nad dánskym Koldingom. V SEHA League uzavrel slovenský majster základnú časť víťazstvom nad chorvátskym vicemajstrom RK Nexe Našice 40:36 (20:22).

PREŠOV. Včera mal Tatran Prešov hrať odložený zápas SEHA League s Izvidačom Ljubuški. Klub z Bosny a Hercegoviny však Prešovčanom oznámil, že z ekonomických dôvodov na Slovensko nepricestuje.

Zápas preto vyhral kontumačne 10:0 Tatran Prešov, ktorý sa teraz už sústredí len na pokračovanie v slovenskej extralige.

Prešov obsadí v SEHA League konečnú 5. priečku a turnaj najlepšej štvorice tímov v Skopje (13. - 14. 4.), kde mali obhajovať štvrtú priečku z vlaňajška, bude bez nich.

Končili so vztýčenými hlavami

Na rozlúčkový zápas Tatrana Prešov so SEHA ligou v tejto sezóne s Nexe Našice neprišla ani tisícka divákov. Svoje zrejme urobilo aj nevľúdne počasie.

Hoci hľadisko Tatran handball arény sa nezaplnilo, atmosféru v nej to príliš nepoznačilo.

Ľudia, ktorí prišli, videli zase dobrú hádzanú s víťaznou koncovou slovenského hádzanárskeho šampióna.

„Zápas sme odohrali vo výbornom tempe,“ rozhovoril sa po jeho skončení osemgólový strelec Prešovčanov Tomáš Urban.

„Pravda, v prvom polčase sme inkasovali dvadsaťdva gólov, čo bolo naozaj veľa. V tejto časti sme robili chyby, z ktorých súper ťažil. Preto sme polčas o dva góly prehrali. Už pred stretnutím v kabíne sme si ale povedali, že aj napriek tomu, že Final Four SEHA League bude tentoraz bez nás, so súťažou sa musíme rozlúčiť tak, aby sme po poslednom hvizde mohli z ihriska so vztýčenými hlavami. Po prestávke sme si v súboji s Nexe už dali väčší pozor na zbytočné chyby a výsledkom bol kvalitný výkon a na štyridsať gólov zaokrúhlený konečný výsledok.“

Dnes hrá Prešov s Novými Zámkami

Mimochodom, gólovú bodku v poslednom zápase nadnárodnej ligy v sezóne 2012/2013 dal práve krídelník Tatrana Prešov a slovenskej reprezentácie Tomáš Urban.

„Je to iste príjemný pocit. A tiež ďalšie utvrdenie môjho rozhodnutia prijať ponuku prešovského Tatrana. Kvôli podobným zápasom ako s Koldingom, predtým Croatiou Záhreb či Vardarom Skopje, alebo aj teraz s Nexe Našice sa do Prešova oplatilo prestúpiť. Avšak aj kvôli skvelým prešovským divákom, publiku, ktoré je hádzanársky vyspelé, vie mužstvo podržať aj v ťažších chvíľach. Čakal som, že na posledný zápas, keďže už bolo jasné, že s Izvidačom sa hrať nebude, na Nexe príde viac ľudí. Lenže aj tí, ktorí prišli, boli zase úžasní. Nuž a tí, ktorí ostali v utorok doma, boli by sme radi, ak sme ich aspoň výsledkom patrične motivovali na dnešný zápas slovenskej extraligy s Novými Zámkami.“

Extraligové stretnutie Tatran Prešov – HC Štart Nové Zámky sa začína dnes o 18. hodine.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.