Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Prešov sa s Topoľčanmi doma vytrápil

Sportnet|Publikované 8. sep 2013 o 22:00

Úradujúci hádzanársky majster pokračuje v kolísavých výkonoch.

Tri ostatné zápasy v troch súťažiach odohral s rozdielnymi výkonmi. V kvalifikácii o Ligu majstrov s Minskom nezabrali zvyčajné opory. Prešov si reputáciu ale napravil výhrou v bieloruskom Breste, kde napríklad v minulom ročníku nadnárodnej ligy ani jeden tím nevyhral. Do tretice, v druhom kole slovenskej extraligy sa Tatran Prešov vytrápil doma s Topoľčanmi.

PREŠOV. Tatran hral SEHA Gazprom South Stream Legue v Breste vo štvrtok. Druhý deň ráno bola už prešovská výprava doma. Hoci sa Topoľčany pred sezónou posilnili, trápenie majstra s týmto súperom v Tatran handball aréne sa veru nečakalo.

Nečakané herné sklamanie

Prešov nehral dobre v obrane ani v útoku. Tatran nemal tentoraz takú oporu v brankároch ako Topoľčany v Melušovi.

Domáci síce od začiatku viedli, ale na viac ako rozdiel dvoch gólov súperovi neušli.

Hra Prešovčanov vyznievala chvíľami chaoticky, v útočnej fáze ako keby nevedeli, čo majú hrať, pôsobili nervózne. Divák nadobudol dojem, že uvoľnene, no veľmi oduševnene hrajúci hostia majú domácich lepšie „prečítaných“.

Karta vo vývoji skóre sa obrátila v 44. minúte, kedy sa Topoľčany Slaninkovým gólom prvý raz ujali vedenia 21:20. Štyri minúty pred koncom dokonca viedli už 27:25. To bola ale ich gólová konečná.

Majster sa napokon v samom závere pozviechal a po góloch Antla a Sadového víťazný gól strelil v 59. minúte Pejovič.

Dve sekundy pred záverečným hvizdom však Prešov stŕpol. Obrana Tatrana pustila do vyloženej šance na bránkovisku skúseného Valenta, no jeho strela skončila na ľavej žrdi.

Favorit nakoniec vyhral, ale s poriadne odretými ušami.

Výkony ako na hojdačke

„Fakt, každý zápas hráme akosi inak. Raz dobre, potom zase zle. Takému mužstvu, akým je Tatran, by sa to ale stávať nemalo. Našu hernú formu musíme stabilizovať. Kvalifikačný zápas s Minskom sme brali asi príliš emotívne. Zato v Breste sme už hrali s chladnými hlavami, koncentrovane a výsledok sa dostavil. Takto, ba ešte viac presvedčivejšie, mali sme odohrať v extraligovom zápase s Topoľčanmi,“ tvrdil strelec víťazného gólu Žarko Pejovič.

„Hostia nás trochu prekvapili vysunutou obranou. Na to si musíme zvykať. Podľa mňa i ďalší súperi v nadnárodnej i domácej lige na nás takto vyrukujú. Zápas s Topoľčanmi by mal byť pre nás v prvom rade poučením. Na každý zápas sa musíme nachystať stopercentne. Ako som už povedal, hlavne stabilizovať výkonnosť na kvalite kádra zodpovedajúcej úrovni.“

Štatistika

Tatran Prešov – HK Topoľčany 28:27 (15:13)

Zostava a góly Tatrana: Verkič, Krupa – Rábek 1, Hruščák, Hrstka 2, Kristopans 5, Sadovyi 2, Radčenko, Tumidalský, T. Urban 6/3, Číp 2, Guzy 2, Pejovič 5, Krzysztofik, Antl 3, Petro.

Pokutové hody: 5/3 – 5/2.

Vylúčení: 7 – 9. ČK: 59. Krysztofik (Prešov) za tri vylúčenia.

Rozhodovali: Richvalský a Cibere.

Divákov: 435.

leš

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.