Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Prešov sa s rokom lúčil víťazne

Skóroval. O tri body v dueli s Michalovcami sa zaslúžil jedným zásahom aj Renčok (vpravo). (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 26. dec 2013 o 23:00

Prvoligoví hokejisti Prešova uplynulú nedeľu v záverečnom vystúpení v tomto kalendárnom roku vyhrali.

Po sérii štyroch výhier síce prvoligoví hokejisti Prešova zakopli v predposlednom tohtoročnom vystúpení na ľade lídra v Bardejove (2:5), ale predsa to následne doma uplynulú nedeľu v záverečnom vystúpení v tomto kalendárnom roku odčinili. Poradili si v ďalšom derby s Michalovcami 5:2, pričom Zemplínčanov pokorili po prvý raz v tejto sezóne a po dvoch predošlých prehrách vo vzájomných meraniach síl do tretice obstáli. Hoci susedia prišli do Šariša s dobrou vizitkou a boli aj favoritom, predsa inkasovali päť gólov.

PREŠOV. Domáci si tak dali pod stromček predčasný, ale o to cennejší darček. Je pravda, že hostia majú útočnú silu, z ktorej ide strach, tentoraz si však v ofenzíve dali pohov.

Naopak, potvrdilo sa, že obranná hra Michaloviec je miestami deravá a Prešovčania to zúročili. Navyše eliminovali aj presilové hry súpera, ktoré sú jeho exkluzívnou zbraňou.

„Myslím si, že tam sme položili základ úspechu,“ komentoval tréner HC 07 Branislav Kohutiar.

Kým domáci dali dva góly pri početnej prevahe, ich rival iba jeden. Okrem toho podstatné bolo, že po bezgólovej úvodnej časti chlieb lepšie lámali v druhom dejstve domáci, ktorí dokázali rýchle odpovedať na vedúci zásah Michaloviec a v rozpätí dve a pol minúty tri razy skórovali.

„Upokojili sme sa a v záverečnej dvadsaťminútovke už potom kontrolovali priebeh hry,“ dodal prešovský kouč.

Potešilo ho, že mužstvo zavŕšilo túto fázu zápolení úspešne a tiež to, že na tribúnach sa objavilo o niečo viac divákov než zvyčajne.

„Mladí chlapci, ktorých máme, potrebujú pomoc fanúšika. Vážia si priazeň každého, kto ich príde povzbudiť a verím, že po novom roku bude chodiť ešte viac divákov a aj my budeme predvádzať ešte lepšiu hru.“

Netreba zabudnúť tiež na to, že sa vydarila aj akcia, ktorú zorganizoval klub, keď diváci mali možnosť zahádzať ľadovú plochu plyšovými hračkami, ktoré putovali deťom do detských domovov a sociálne slabších rodín.

Trénovať, nielen ochutnávať dobroty

Tím HC 07 potvrdil, že v ostatnom čase je rozbehnutý a séria víťazstiev nebola náhodná. Dokonca ani predošlá prehra na štadióne v Bardejove nebola z kategórie potupných. Naopak.

„Hrali sme veľmi dobre, hoci to možno vyznieva čudne vzhľadom na to, že sme tam neobstáli. Lenže naozaj sme podali veľmi kvalitný a disciplinovaný výkon. Škoda len, že sme urobili zopár systémových chýb, ktoré nás pripravili o lepší výsledok a po ktorých sme inkasovali,“ zamyslel sa nad týmto súbojom B. Kohutiar.

Pripomenul aj to, že šarišské derby je samo osebe motivátorom, keďže hráči sa navzájom poznajú, dokážu sa vyburcovať a tieto hecovačky prispievajú ku kvalitnému hokeju. Tím HC 07 však potrebuje ustáliť formu na dlhšie obdobie a nie iba načas.

„Január bude náročný, chceme ísť v tabuľke vyššie a vybudovať si pred vyraďovačkou čo najlepšiu pozíciu,“ dodal tréner Prešovčanov.

Prestávka možno jeho zverencom neprišla vhod, lebo boli v laufe, ale na druhej strane potrebujú aj potrénovať, aby mali z čoho do konca ročníka „žiť“.

Už na Štefana dobroty nahradil tréning, lebo pokračovanie bojov bude rovnako náročné ako doterajšie súboje, ak ešte nie viac vzhľadom na blížiaci sa záver dlhodobej časti.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.