Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Prešov sa chce na majstra vytiahnuť

Čaká ich Nitra. Martin Sopko (vľavo) verí, že Prešov uspeje. (Autor: sita)
Ján Jacoš|Publikované 1. nov 2017 o 23:00

V šlágri deviateho kola extraligy volejbalistov privítajú pri Toryse v sobotu Nitru.

PREŠOV. šlágri deviateho kola extraligy volejbalistov sa v sobotu (16. h) VK Mirad PU Prešov stretne s majstrovskou Nitrou.

Prešov je v tabuľke piaty, obhajca titulu – Bystrina SPU Nitra – je bez prehry líder súťaže.

V ôsmom kole Prešovčania vyhrali nad Myjavou 3:0 (19, 25, 15) a v dobrej nálade sa chystali na majstra.

Každá je hrateľný

Prehra Nitry s Kazincbarcikou 1:3 v stredoeurópskej súťaži MEVZA naznačila, že aj líder najvyššej súťaže nie je ešte v optimálnej forme.

„Potrebujeme sa dostať do tempa, čo sa nám v stretnutí s Myjavou podarilo. Súper bol nepríjemný na servise, prezentoval sa tvrdým útokom,“ poznamenal tréner Prešova Jaroslav Vlk.

„Dokázali sme sa s tým vysporiadať, pomohlo nám, že chlapci dobre blokovali. Pre nás je to cenné víťazstvo, v tabuľke sme sa od Myjavy odpútali. Náš cieľ je dostať sa do prvej štvorky. V sobotu nás čaká majstrovská Nitra, chceme sa na ňu čo najlepšie pripraviť. Pracujeme na cizelovaní herných činností, hlavne na prihrávke,“ podčiarkol J. Vlk.

„Dôležité je, aby dvaja, traja hráči vynikli na servise. Nitra je vyhratá, hrá i v stredoeurópskej súťaži MEVZA, má kvalitný káder. Verím, že chlapcov to vyburcuje a na lídra sa vytiahnu. Súboj s Nitrou je nesporne lákadlo aj pre divákov, dúfam, že ich príde čo najviac.“

Líder prešovského tímu Martin Sopko st. zdôraznil: „Proti Nitre musíme v každej hernej činnosti zahrať lepšie ako v doterajších stretnutiach. Potrebné sú kvalitný servis a prihrávka a tak sa zlepší aj mentálna stránka družstva. Potom si budeme veriť i v útoku. Chceme v tomto súboji uspieť, nebudeme sa pozerať na to, že Nitra je dvojnásobný majster. V každom zápase sa zlepšujeme, budeme bojovať, dáme do stretnutia to srdiečko, vydáme zo seba maximum.“

Autor: Ján Jacoš

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.