Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov s Hlohovcom prekvapenie nepripustil

Michal Kopčo. Jeden z jeho piatich gólov. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 13. máj 2012 o 22:00

Sedemnásobný slovenský hádzanársky majster vykročil za ôsmym titulom ráznym krokom. Tatran Prešov nepripustil v úvode svojej už desiatej finálovej série na domácej pôde žiadne prekvapenie.

Pred zrakmi takmer dva a pol tisíc divákov v Mestskej hale s prehľadom zvíťazil o sedem gólov. Druhý zápas finálovej série play–off Tipos extraligy je na programe v stredu 16. mája od 18. hodiny v Hlohovci.

PREŠOV. Favorit si svoju úlohu v prvom finálovom zápase splnil, ale proti Tatranu Prešov stál zdatný súper. HC Sporta Hlohovec v závere sezóny pod taktovkou trénera M. Liptáka spravila zjavný herný pokrok.

Kristopans si svoje užil

Obhajca titulu nehral síce kompletný, okrem trojice brankárov mal do poľa netradične len jedenásť hráčov, no očakávania svojich fanúšikov naplnil. Pravda, chvíľu trvalo, kým v tvrdo začatom zápase pevne chopil opraty do svojich rúk a súboj bezpečne doviedol do víťazného konca. Svoje si v ňom užil najlepší strelec zápasu, sedemgólový kanonier Tatrana Prešov Dajnis Kristopans. Nebolo žiadnym prekvapením, že brániaci sa súper si všímal veľmi pozorne a dôsledne. Na to, že súperi sa na 215–centimetrového ľaváka často navešajú, len aby mu prekazili streľbu, je lotyšský legionár už zvyknutý. Viac mu ale prekážajú zákerné zásahy. Nuž a pár takých sa mu ušlo aj zo strany možno až premotivovaných Hlohovčanov v značne hektickom úvode. Ani tie mu ale v konečnom dôsledku nezabránili dosiahnuť slušnú gólovú normu.

Ani veľké chcenie na kvalitu nestačilo

„Pravdou je, že Hlohovec vyrukoval veľmi agresívne,“ tvrdil aj D. Kristopans po záverečnom hvizde prvého finále. „Bolo vidno, že Hlohovec po tom ako vyradil v semifinále Nové Zámky, sa na nás pripravil nanajvýš dôkladne. Veľmi, veľmi chceli, ale ani to veľké chcenie im nestačilo. Netajím, v úvode to nebolo práve pred súperovým bránkoviskom ani pre mňa bohvie ako príjemné. Lenže aj my máme svoje taktické zámery, vieme čo môžeme od súpera očakávať a čo naňho hrať. Skrátka, vedeli sme, že herne na Hlohovec máme a bude len otázkou času, kedy jeho počiatočný odpor zlomíme. V bojovnosti sme za súperom vôbec nezaostávali. Aj my sme veľmi chceli finálovú sériu dobre odštartovať. Pravda, v prvom polčase hostia často aj „prifilmovali“ nejaké fauly, ale ani tým náš rozbiehajúci sa tím nezastavili. Množstvo vylúčených na kráse zápasu nepridalo. V druhom polčase, keď sme zapli ešte viac, ani to kúskovanie nezabránilo zvyšovaniu nášho narastajúceho gólového účtu.“

Chcú víťazné pokračovanie

Pravdou tiež ale je, že Tatran sa nevyhol nejakým technickým chybám. „Zrejme vyplývali aj z toho, že dva týždne sme nehrali žiadny zápas, len trénovali, čo v prípade nášho mužstva nebýva častým zvykom,“ mienil Dajnis Kristopans. „Výsledok je ale jasný. Vždy je dôležité prvý zápas v takejto sérii vyhrať. Pred nami je druhý v Hlohovci. Už teraz mi je jasné, že to tam budeme mať ťažké. Aj s tým ale rátame. Aj s búrlivou diváckou kulisou, keďže i do Prešova prišlo za Sportou množstvo fanúšikov. S podobnými zápasmi má ale Tatran už nejaké skúsenosti. Preto verím, že i druhý finálový duel zvládneme víťazne.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.