Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Prešov rozdrvil Hlohovec a preladil sa na Ligu majstrov

Lukáš Urban (v strede) sa po zranení znova rozbieha. Strelecky i herne. (Autor: tasr)
Ján Leško|Publikované 15. nov 2018 o 14:50

V dánskom Silkeborgu ho čaká boj o postupovú šancu.

PREŠOV. Cestu na stredajšie dohrávané stretnutie deviateho kola Slovnaft handball extraligy v Hlohovci hádzanárom Tatrana Prešov skomplikovali zápchy.

Napokon niečo vyše hodinové čakanie v kolóne vážnejší problém nespôsobilo.

Trčali v zápche, začiatok ale stihli

„Do Hlohovca sme dorazili ani nie hodinu pred stretnutím. Príprava na samotný zápas, rozhýbanie sa po vystúpení z autobusu, rozcvička a všetko, čo sa deje pred jeho začiatkom, bolo síce trochu natesno, no v konečnom dôsledku sme na duel s domácou Sportou nastúpili ako mali,“ konštatoval Lukáš Urban, v Hlohovci autor siedmich prešovských gólov.

Favorizovaný Tatran svoju úlohu splnil, ale vstup do zápasu mal trochu kostrbatý. Domáci viedli 3:1, zakrátko prehrávali 4:7 a ako tak sa držali do stavu 9:9.

Potom to mužstvo trénera Slavka Golužu rozbalilo a už do prestávky si vypracovalo sedemgólový náskok.

Ten postupne v druhom polčase zvyšovalo a nakoniec pokorilo štyridsaťgólovú hranicu v zápase a vyhralo rozdielom šestnástich gólov 41:25.

Taktické rošády v Tatrane

Tréner Prešova Goluža dal v Hlohovci väčší priestor hráčom po predošlých zraneniach i tým, ktorí mali predtým menšiu hernú minutáž.

Na druhej strane tých, ktorí to ťahali najväčšmi, šetril.

Už v nedeľu totiž čaká prešovský tím mimoriadne dôležitý zápas v C–skupine Ligy majstrov EHF v Dánsku s Bjerringbro – Silkeborg.

Napriek tomu Prešov zdolal Sportu na jej vlastnom ihrisku priepastným gólovým rozdielom.

Jedným z tých, ktorí sú po zraneniach v podstate ešte rekonvalescenti, je Lukáš Urban.

„Trochu pomalšie sme sa rozbiehali, ale potom nám to už išlo ako malo. Zhruba desať minút po zmene strán sme viedli o desať gólov, čím sme domácim vlastne zobrali akúkoľvek nádej na prípadné zdramatizovanie zápasu. Pred stretnutím našou prvoradou úlohou bolo hrať svoju v hru v obrane i v útoku, nič zbytočne na ihrisku nevymýšľať a koncentrovať sa len na stanovenú taktiku.

Keď sme ale gólový účet začali nabaľovať, prekročili tridsaťgólovú, šli sme ďalej. Napokon výsledkom je prekročenie aj štyridsaťgólovej hranice. Toto nebolo našim prvoradým cieľom v tomto zápase. Ako vravel náš tréner, viacerí potrebujeme čím skôr po zraneniach návrat do pôvodnej formy. V tomto zmysle teda zápas v Hlohovci bol pre nás prospešný. Dominovi Krokovi, Leonovi Vučkovi i mne sa solídne darilo.

Pred nami sú dôležité a ťažké zápasy v Lige majstrov, potom aj v SEHA lige, je preto dobré, že sme si mohli niečo otestovať a čiastočne sa rozohrať. Ja osobne som snažil proti Sporte robiť všetko naplno. Členok, ktorý som mal zranený, už drží, rozhýbal som sa aj strelecky, takže dúfam, že v ďalších zápasoch to bude ešte lepšie.“

V Dánsku začiatok v nezvyčajnom čase

V nedeľu o trinástej hodine nastúpi Tatran Prešov v Dánsku na dôležitý zápas Ligy majstrov na pôde Silkeborgu.

„Doma sme nad Silkeborgom vyhrali o dva góly. Žiaľ, potom sme zakopli doma s Čechovskými Medveďmi i Sportingom Lisabon. V Portugalsku sme ale v odvete vyhrali a ak chceme ostať v postupovej hre, musíme v Dánsku vyhrať. Viem, nebudeme to tam mať ľahké. V príprave robíme preto ale maximum. Keďže začiatok zápasu je pre nás v nezvyčajnom čase, o trinástej hodine, po návrate z Hlohovca máme dvakrát tréningy v tomto čase. Samozrejme, k tomu dôsledná taktická príprava. Ostáva teda len veriť, že Silkeborg prekvapíme aj na jeho pôde a po úspešnom výsledku ostaneme v C-skupine Ligy majstrov v hre o jedno z dvoch postupových miest.“

FAKTY

Hlohovec – Prešov 25:41 (13:20)

Zostava a góly Prešova: Cvitkovič, Čupryna – Rábek, M. Šarpataky 1, Lapajne 1, D. Krok 8/1, Rečičár 3, Kríž 1, L. Urban 7, Číp 6, Vučko 4, Straňovský, Butorac 1, Kasal, Carapkin 5, Afanou – Gatine 4.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.