Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Prešov Rimavská Sobota 2:0 (1:0)

Sportnet|Publikované 26. aug 2007 o 22:00

Prešov Futbalisti prešovského 1.FC Tatran aj v stretnutí s Gemerčanmi potvrdili, že ich postupné smerovanie a usadenie sa na špici aktuálnej

prvoligovej tabuľky nie je vôbec náhodné. Zeleno bieli idú za stanovenou métou cieľavedomo. Od zápasu k zápasu, bez ohľadu na silu súpera. Rimavská Sobota reprezentovala vyššiu prvoligovú kvalitu. Domáci ju ale v priamom súboji zatienili. Prešovčania mali celozápasovú územnú prevahu. Vypracovali si množstvo šancí na skórovanie. Okrem gólov Kobylík a Zahradník otriasli konštrukciami Pulenovej brány. Hostia mali v zápase jedinú vyloženú gólovú príležitosť. V 36.minúte sa Čižmár rútil sám na prešovskú bránu. Buchta vybehol oproti strelcovi, ten však technickým pokusom minul. Predtým ešte v trinástej minúte hráč s číslom trinásť na drese Živanovič vyslal na Buchtu strelu, ktorá nakoniec priestor jeho svätyne netrafila. To bolo zo strany Gemerčanov asi tak všetko nebezpečnejšie. Najčastejšie brániacich sa hostí zamestnávali pokusy a útočné ťahy Kobylíka, Prekopa, Šafranka, Krohmera, Kaplana, Belejíka. Celý domáci tím pracoval ale spoľahlivo. Strelecky však prerazil až po Čižmárovej super šanci Prekop. Pred šestnástkou hostí vrátil odrazenú loptu prudko za Pulenov chrbát. Po chvíli Krohmer neservíroval prihrávku Kaplanovi, ktorého následná hlavička iba o chlp minula cieľ. Vydarené kombinačné akcie domáce publikum odmeňovalo častým potleskom. V 60.minúte si vychutnávalo doslova futbalové lahôdky. Najprv Belejík obohral Kaščáka a hoci sa potom pošmykol, posunul loptu Kaplanovi. Ten sa neunáhlil a s prehľadom ju vrátil dozadu Kobylíkovi. Prešovský "špílmacher" vyslal v plnom behu mimoriadne razantnú strelu, na ktorú Pulen nemal vlastne šancu zareagovať. Lopta ale otriasla brvnom. Parádna akcia, obrovský, dlhotrvajúci potlesk. Ešte však neskončila. Loptu vracal hlavou Kaplan, no Pulen sa už stihol na čiaru vrátiť. O päť minút na to striedajúci Zahradník ukázal, prečo je častým trénerovým žolíkom. Chvíľu po príchode na trávnik napriahol k nečakanej strele, ktorá síce Pulena prekvapila, no skončila len na ľavej spojnici žrde a brvna. Futbal po reflektormi ľudí bavil a gólovou bodkou ich sedem minút pred koncom potešil kapitán Šafranko.

Štatistika:

Góly: 37.Prekop, 83.Šafranko. Pred 3698 divákmi bez žltých kariet rozhodoval Samotný. 1.FC Tatran: Buchta Houšť, Piter Bučko, Čep, Josl Krohmer (79.Takáč), Prekop, Kobylík, Šafranko T. Kaplan (64.Zahradník), Belejík (88.Katona). MFK: Pulen Janečka, Rubint, R. Kaščák (63.Migala), B. Mráz Sihelský, Pisár, Čižmár, Živanovič, Lazúr Líška.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.