Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Prešov proti HCM Konstanca

Sportnet|Publikované 25. nov 2008 o 23:00

Hádzanári Tatrana Prešov sa v osemfinálovom 4. kole Pohára víťazov pohárov 2008/2009 stretnú s rumunským klubom HCM Konstanca. Slovenský šampión

odohrá prvý zápas (14./15. februára 2009) v domácom prostredí, odvetu potom o týždeň neskôr (21./22. 2.) na palubovke súpera.

VIEDEŇ. Včerajšie predpoludnie patrilo v Gartenhoteli Altmannsdorf neďaleko od viedenského sídla EHF žrebovaniu európskych pohárových súťaží mužov.

Tatran bol v druhom koši

Prešovčania, ktorí si účasť v PVP vybojovali vďaka 3. miestu v základnej D-skupine Ligy majstrov, figurovali spolu s ďalšími siedmimi tímami v II. koši. "Dostali sme súpera, ktorý nepatril medzi mnou neželané tímy. Neprial som si najmä dánsky Kolding, nemecký Nordhorn a španielsky Valladolid. Samozrejme, aj ostatné družstvá majú svoju kvalitu, inak by neboli v osemfinále PVP. Či je Konstanca prijateľný súper z hľadiska našich šancí na postup, budem môcť povedať až vtedy, keď uvidím jej hru. Podľa mojich informácií je na tom dobre po finančnej stránke, keďže si môže dovoliť zahraničných hráčov. Silu naznačila už v predchádzajúcom kole s portugalskou Bragou. Našou nevýhodou je odveta v Rumunsku, kde môžeme očakávať búrlivé prostredie," povedal na margo žrebu tréner Tatrana Rastislav Trtík. HCM Konstanca začala svoje tohtosezónne účinkovanie v PVP v 2. kole, kde vyradila poľské Kielce (21:27 a 22:15). V treťom kole prešla cez portugalský tím ABC Braga (21:18 a 28:24). V súčasnom kádri je 6 legionárov - traja Srbi a po jednom z Chorvátska, Maďarska a Česka (Petr Hejtmánek).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.