Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Prešov privíta Starú Ľubovňu

Sportnet|Publikované 20. dec 2013 o 23:00

Rozbehnutý vlak Prešova zastavili volejbalisti Prievidze. Šanca na reparát bude v sobotu.

Rozbehnutý vlak Prešova zastavili volejbalisti Prievidze. Šanca na reparát bude v sobotu doma proti Starej Ľubovni.

PREŠOV. S kalendárnym rokom sa hráči extraligového tímu VK Mirad PU Prešov rozlúčia na domácej pôde. V sobotu o 18. hod. privítajú Starú Ľubovňu.

„V každom prípade budeme proti Starej Ľubovni v pozícii favorita a radi by sme sa opreli o naše silné stránky v našej hre. Chceme vnútiť súperovi náš spôsob hry, zatlačiť ho dobrým servisom a následne ťažiť zo vzniknutých protiútokových príležitostí,“ uviedol tréner domácich Ľuboslav Šalata.

Zápas nebude ľahký. Jednak ide o derby, v ktorom sa hráči dobre poznajú, hostia nemajú čo stratiť a navyše prídu posilnení o dvoch smečiarov z Volley teamu Bratislava Milana Hriňáka a Mateusza Medrzyka.

V Prievidzi chybili

Prešovský kouč verí, že jeho zverenci zaberú a doma budú bodovať naplno. V poslednom dueli sa im to nepodarilo na pôde nováčika z Prievidze. Rozbehnutý vlak zaškrípal, Prešovčania prehrali po nezvládnutých koncovkách 0:3.

Súper bol posilnený o Mateja Kupča z rozpadávajúceho sa Volley Teamu a najmä o kvalitného nahrávača Michala Sládečka.

„Do Prievidze sme cestovali len s deviatimi hráčmi a viacerých hráčov, ktorí hrali, kvárili drobné zranenia alebo choroby. Tie ich limitovali podať optimálny výkon,“ uviedol tréner Šalata a priznal, že jeho zverenci zavše chybili.

V sobotu však od nich očakáva plné nasadenie a víťazstvo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.