Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prešov prišiel o pivota Andreja Petra

Sportnet|Publikované 16. okt 2013 o 22:00

Tatran Prešov dnes nastúpi na ďalší zápas slovenskej extraligy, jeho súperom bude MŠK Považská Bystrica.

V utorok hral Tatran Prešov nadnárodnú ligu v Chorvátsku, dnes nastúpi na ďalší zápas slovenskej extraligy. Od 16.45 h bude jeho súperom v TATRAN handball arene MŠK Považská Bystrica.

ZÁHREB/PREŠOV. Na zápas ôsmeho extraligového kola v drese prešovského Tatrana s najväčšou pravdepodobnosťou nenastúpi pivot Andrej Petro. Stretnutie SEHA GSS ligy v Záhrebe pre zranenie ramena nedohral.

Časomiera ukazovala 42. min., 58. sekundu súboja chorvátskeho a slovenského majstra. A. Petro bol v streleckej pozícii po uvoľnení sa na bránkovisku faulovaný protihráčom. Po nešetrnom zákroku ostal ležať na zemi. Zvíjanie sa od bolesti neveštilo veru nič dobré.

„Pravé rameno mi „vyskočilo“. Dúfam len, že to nebude nič vážne. Doma ma zajtra (rozumej dnes) čakajú odborné lekárske vyšetrenia. Takže sa iba nádejam, že nebudem musieť ísť nebodaj pod skalpel,“ vravel krátko po ošetrení v záhrebskej športovej hale.

„Zranenie ramena ma postihlo prvý raz v kariére. Bolesť to bola veru poriadna, keď mi vyskočené rameno dávali späť na miesto.“ A. Petro prišiel k zraneniu v nezvyklom priestore, v málo vídanej pozícii.

„Loptu som dostal na pravej strane, v podstate z priestoru, kde zvyčajne operujú krídelníci. Snažil som sa z bránkoviska zakončiť, vložil som sa do strely v páde a v tom momente do mňa vrazilo brániace krídlo súpera a rameno povolilo.“

Pivot A. Petro má od začiatku tejto sezóny ozaj dobrú hernú fazónu. Bráni, útočí, strieľa góly. V Záhrebe ich mal na konte päť, keď musel sedemnásť minút pred koncom nedobrovoľne z ihriska.

„Príklad klasického zákona o schválnosti. Od začiatku sezóny som sa cítil dobre, darilo sa mi, chlapci mi prihrávali, boli z toho góly. A zrazu, takéto zranenie. Nuž čo, musím počkať, čo zistia lekári. Až potom sa uvidí, čo ďalej.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.