Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Prešov prehral v Drammene ROZŠÍRENÉ: Zaťko pred odvetou optimistom

TASR|9. nov 2002 o 21:44

Drammen 9. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Farmakol Prešov prehrali v prvom stretnutí 3. kola Pohára víťaza pohárov na pôde nórskeho tímu HK Drammen ...

Drammen 9. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Farmakol Prešov prehrali v prvom stretnutí 3. kola Pohára víťaza pohárov na pôde nórskeho tímu HK Drammen 25:28. Zverenci trénera Martina Liptáka a aktuálni víťazi Slovenského pohára však dosiahli pred odvetou, ktorá je na programe 16. novembra o 18.00 v Prešove, prijateľný výsledok.

HK Drammen - Tatran Prešov 28:25 (14:15)

najviac gólov: Lunde 7 - zostava a góly Prešova: D. Bakša, Olejár - Mažár 1, Spuchlák 1, Durkač, Pekar 2, Zaťko 12, Dobrovič 2, Kravčák 1, Griča 2, Tumidalský 4, rozhodovali: Haraldsson a Sigurdsson (Isl.), vylúčení 5:4 na 2 min., 276 divákov

Prešovčania nezachytili úvod stretnutia a po úvodnej štvrťhodine prehrávali 4:8. Domáci hádzanári sa však od tohto momentu začali dopúšťať viacerých technických chýb, čo slovenský tím využíval na rýchle protiútoky a postupne vyrovnal na 11:11. Hráči Tatrana boli v tých chvílach dôrazní v obrane, vychádzala im streľba, keď sa darilo hlavne Zaťkovi a do kabín dokonca odchádzali s jednogólovým náskokom. Po zmene strán Drammen vďaka zlepšenej hre vyrovnal na 18:18 a vzápätí šnúrou troch gólov ušiel Tatranu na 21:18, čo bolo z hľadiska ďalšieho vývoja zápasu rozhodujúce. Prešovčania mali v závere šancu skorigovať výsledok, nepremenili však viacero vyložených príležitostí vrátane náskokov do bránkoviska.

"Vzhľadom na vývoj stretnutia sme z konečného výsledku sklamaný, hoci pred zápasom by sme prehru o tri góly brali. V druhom polčase nám domáci ušli a ich náskok sa nám už nepodarilo zlikvidovať. Pred odvetou som však opimitistom a verím, že je v silách nášho mužstva zmazať manko a postúpiť do ďalších bojov," povedal František Zaťko, s 12 gólmi najlepší strelec zápasu.

la pb

Súvisiace články