Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešov pred žrebom skupinovej fázy Ligy majstrov až v 6. koši

Ilustračné. (Autor: archív)
SITA|Publikované 26. jún 2018 o 14:51

Hádzanári Tatrana Prešov sa predstavia priamo v základnej skupinovej fáze.

PREŠOV. Hádzanári Tatrana Prešov už v piatok spoznajú svojich súperov v Lige majstrov mužov 2018/2019, v ktorej sa predstavia priamo v základnej skupinovej fáze.

Tradične ako v predchádzajúcich troch sezónach si v LM zahrá 28 družstiev rozdelených do štyroch skupín.

V A a B-skupine, ktoré sú určené pre elitu, po osem tímov a v C a D-skupine po šesť.

Šarišania budú účinkovať buď v "céčku" alebo "déčku" nadchádzajúceho ročníka najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských tímov.

Kto je kde nasadený?

Európska hádzanárska federácia (EHF) pred žrebovaním v Erste Campus vo Viedni zverejnila nasadenie do jednotlivých košov.

Úradujúci slovenský šampión sa ocitol až v 6. koši s fínskym Riihimäen Cocks, s ktorým sa v skupine určite nestretne.

Prvý kôš tvoria HC Metalurg Skopje (Maced.), Orlen Wisla Plock (Poľ.), druhý Abanca Ademar León (Šp.), Bjerringbro-Silkeborg (Dán.), v treťom sa nachádzajú Sporting Lisabon (Portug.), Elverum (Nór.), vo štvrtom Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.), Wacker Thun (Švaj.) a v piatom Čechovskí Medvedi (Rus.), Dinamo Bukurešť (Rum.).

Z jednotlivých košov sa Tatranu do skupiny ujde vždy po jednom tíme.

Prvé zápasy novej sezóny LM sú naplánované na 12. - 16. septembra 2018, skupinová fáza vyvrcholí 3. marca 2019.

Nasadenie klubov pred žrebom C a D-skupiny skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2018/2019

I. kôš: HC Metalurg Skopje (Maced.), Orlen Wisla Plock (Poľ.)

II. kôš: Abanca Ademar León (Šp.), Bjerringbro-Silkeborg (Dán.)

III. kôš: Sporting Lisabon (Portug.), Elverum (Nór.)

IV. kôš: Besiktas Mogaz Istanbul (Tur.), Wacker Thun (Švaj.)

V. kôš: Čechovskí Medvedi (Rus.), Dinamo Bukurešť (Rum.)

VI. kôš: Tatran Prešov (SR), Riihimäen Cocks (Fín.)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.